Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 16 marca
Imieniny: Izabeli, Oktawii
Czytających: 13569
Zalogowanych: 75
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Obejrzał film i zdemolował cmentarz

Czwartek, 3 lipca 2008, 12:58
Aktualizacja: 13:37
Autor: TEJO
Dwa lata więzienia grożą 37–latkowi, który na nekropolii zniszczył 40 nagrobków i spalił 30 krzyży. Mężczyznę do aktu profanacji „zainspirował” film.

Do zdarzenia doszło w pobliżu Bogatyni. Dyżurny tamtejszego komisariatu policji został powiadomiony, że na poniemieckim cmentarzu w okolicznej miejscowości ktoś niszczy nagrobki.
Natychmiast wysłano w to miejsce patrol policji. Funkcjonariusze po przybyciu na cmentarz zobaczyli jak na ich widok ucieka mężczyzna.

Policjanci ruszyli za nim w pościg i szybko złapali przestępcę, którym okazał się 37-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna zdążył spalić 30 drewnianych krzyży i zniszczyć 40 betonowych nagrobków.

Sprawca wyjaśnił, że wcześniej oglądał film, na którym niszczono i palono cmentarze. Sceny z filmu tak go zainspirowały, że sam chciał się przekonać jak to wygląda. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Za znieważanie miejsca spoczynku grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
141
Tak
68%
Nie
23%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
9%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ropa spada, a paliwa w górę
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Jeleniogórzanin w Mam Talent!
 
Muzeum Karkonoskie
50 lat Konkursu im. Józefa Gielniaka – artyści mogą już nadsyłać prace
 
Pieniądze
Czy będzie strajk w Dino?
 
KANS
Uznanie dla saneczkarek – olimpijek z KANS
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group