Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 4792
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Obcokrajowcy uczyli się zarządzania w Kowarach

Wtorek, 11 listopada 2014, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Mea
Region: Obcokrajowcy uczyli się zarządzania w Kowarach
Fot. „Przedwiośnie”
Szesnaście osób z ośmiu krajów wzięło udział w międzynarodowym szkoleniu „ICT ABC” na temat wykorzystywaniu nowych technologii w zarządzaniu projektem i organizacją. Spotkania, które zakończyły się wczoraj (10.11.), zorganizowało Centrum Inicjatyw UNSECO z Wrocławia w kowarskim „Przedwiośniu”.

Szkolenie, finansowane ze środków programu Erasmus+, trwało pięć dni i wzięli w nim udział przedstawiciele z: Polski, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Turcji, Hiszpanii, Węgier i Rumuni. Uczestnicy poznali darmowe narzędzia internetowe m.in. z dziedziny zarządzania projektem (Trello, Asana), programami umożliwiającymi tworzenie materiałów graficznych (np. Canva), narzędziami pozwalającymi na przechowywanie oraz udostępnianie danych innym odbiorcom (cloud-disc technologies), interaktywnymi metodami prezentacji (Prezi, Powtoon), czy też z dziedziny efektywnego wykorzystywania potencjału mediów społecznościowych (Facebook/Twitter/Instagram), które używa wiele osób, ale nie każdy zna algorytmy ich działania.

Ponadto nauczyli się metodologii planowania i zarządzania projektem oraz zarządzania czasem.

- Pomysł szkolenia powstał, jako odpowiedź na realne potrzeby członków i pracowników organizacji pozarządowych, które rzadko kiedy mogą sobie pozwolić na profesjonalne i zazwyczaj kosztowne programy oraz aplikacje wspomagające pracę. Obecnie istnieje wiele nowych narzędzi, dzięki którym zarządzanie projektami, czy organizacją staję się dużo łatwiejsze. Mamy również nadzieję, że po zakończonym projekcie uczestnicy będą w stanie wykorzystać nowo poznane rozwiązania w swoich organizacjach – mówił Wojtek Frydrych, autor i pomysłodawca projektu „ICT ABC”.

W projekt zaangażowani są eksperci menedżerowie IBM oraz specjalista PR. Jego efektem będzie również stworzenie nowej sieci partnerskiej między uczestniczącymi w szkoleniu organizacjami oraz szerzenie wiedzy o programie ERASMUS + i możliwościach, jakie on daje.

Spotkania połączone były z profilaktyką rehabilitacyjno–zdrowotną dzięki Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, które nie po raz pierwszy gościło uczestników międzynarodowego szkolenia. Obcokrajowcy korzystali z nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego i wskazówek na temat zdrowego trybu życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group