Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3839
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obaz o Sarzyńskim: Komunista głosujący jak PiS

Czwartek, 30 listopada 2017, 6:57
Aktualizacja: Piątek, 1 grudnia 2017, 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Obaz o Sarzyńskim: Komunista głosujący jak PiS
Fot. Przemek Kaczałko
Źle się dzieje w Sojuszu Lewicy Demokratycznej... Po niezłym wyniku w wyborach samorządowych w Jeleniej Górze (5 mandatów), a następnie porażce w wyborach parlamentarnych – partia chyli się ku upadkowi. W ostatnim czasie klub radnych SLD doznał istotnych osłabień.

Do Rady Miejskiej Jeleniej Góry dostało się z list SLD 5 osób: Robert Obaz, Piotr Paczóski, Wojciech Chadży, Józef Kusiak i Zbigniew Ładziński. Ten ostatni nie jest i nie był członkiem partii, i często nie głosuje zgodnie ze stanowiskiem klubu, więc po rezygnacji z mandatu przez Piotra Pacżóskiego, który wolał zatrudnienie na stanowisku zastępcy prezydenta, a także odejściu z klubu Wojciecha Chadżego, a ostatnio Józefa Sarzyńskiego (zastąpił w Radzie Miejskiej Paczóskiego), w klubie radnych pozostało trzech, a de facto dwóch radnych z legitymacją partyjną. Warto przy tym wspomnieć, że od dłuższego czasu w jeleniogórskim SLD nie działa już młodzieżówka, a od kilku lat partia nie organizuje tradycyjnego pochodu z okazji Święta Pracy. Fakty wskazują więc, że w partii źle się dzieje, ale zaprzecza temu jej przedstawiciel.

Szef klubu radnych SLD zapewnia, że jego partia ma się dobrze, a ostatnie odejście z klubu radnych oraz partii wieloletniego członka Józefa Sarzyńskiego, komentuje bez ogródek. - Ambicje biorą górę i jak widać po głosowaniu ws. podatków, zaczęła się gra wyborcza i walka o „jedynki” - ocenił Robert Obaz. Sytuację w SLD rozumie jako pokłosie wcześniejszych lat. - Józefa Sarzyńskiego bardzo szanuję za wiedzę, ale jeżeli zagorzały komunista głosuje razem z PiS-em, to coś jest nie tak – stwierdził. - Widać, że panu radnemu nie chodzi o to, w jakiej strukturze jest, tylko o to, żeby dostał „jedynkę” w zbliżających się wyborach – dodał radny z Goduszyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group