Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O wyższości rozsądku nad lenistwem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 8:58
Aktualizacja: 9:03
Autor: ZSPUiBS
Fot. archiwum Szkoły
W Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu odbył się finał „Olimpiady wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie pt. „Lenistwo nad rozsądkiem, czy rozsądek nad lenistwem?!”. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym z województwa dolnośląskiego.

Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik weterynarii oraz IV klasy Technikum w zawodzie technik leśnik. W wyniku rozgrywek II miejsce zajął Krzysztof Malik, a III - Jakub Połomski. Natalia Lipska i Martyna Wirzman otrzymały wyróżnienie. Uczniów do Olimpiady przygotowała mgr Jolanta Mozolewska-Zwatrzko.

Członkowie komisji konkursowej podkreślili bardzo wysoki poziom wiedzy jej uczestników. Konkurs miał na celu popularyzowanie znajomości dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych; kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dobrej praktyki rolniczej, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie; szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników; promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym i w społeczeństwie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów i promowanie szkół podejmujących działania w zakresie propagowania wiedzy o dobrej praktyce rolniczej, a w szczególności o BHP w rolnictwie.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali nauczycielom za przygotowanie uczniów do olimpiady na tak wysokim poziomie, a uczniom za wzięcie w niej udziału.

Organizatorem finału oraz fundatorem nagród był Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 8-12-2015 0:03
A u nas w ogóle jest rolnictwo, czy tylko biorą dopłaty z Uni ?????????????????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group