Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3652
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O świetlicy mogą pomarzyć?

Wtorek, 23 lipca 2019, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2019, 13:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O świetlicy mogą pomarzyć?
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry zatwierdził zmiany w planie postępowań o udzielenie zamówień publicznych, w którym zakłada się m.in. ogłoszenie przetargu na budowę świetlicy w Goduszynie, na którą wnioskodawcy zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego czekają od 2016 roku. Urząd Miasta przeprowadził już jeden (nieudany) przetarg, a w kolejnym planuje się jeszcze mniej środków...

Obiekt ma powstać na terenie przy boisku typu orlik w Goduszynie, czyli w miejscu, gdzie każdego roku stawiana jest scena podczas festynu. W pierwszym przetargu Miasto chciało wydać na ten cel 450 tysięcy złotych, a najtańsza z dwóch ofert opiewała na 1,813 mln zł (LK Invest z Wrocławia), z kolei druga - 2,24 mln zł (Rokom z Kamiennej Góry).

Mogło się wydawać, że tylko zwiększenie puli środków na ten cel może dać nadzieję na realizację zadania sprzed lat, tymczasem w planie postępowań (opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej) obniżono kwotę do 406 tysięcy złotych. Należy też zaznaczyć, że w planie zamówień z marca 2019 r. na budowę świetlicy zapisano 1 229 338,65 zł, więc nie tylko nie podtrzymano tej kwoty w pierwszym przetargu, ale po aktualizacji planu zamówień jest ponad 800 tysięcy mniej! Zwycięski wniosek w Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim 2016 autorstwa Stowarzyszenia Goduszyn opiewał na 500 tysięcy złotych i mimo że ceny znacznie poszły do góry (o czym Miasto wielokrotnie informowało) - nie wzięto tego pod uwagę w planach budżetowych.

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Goduszyn z przedstawicielami Urzędu Miasta.

Miasto nie będzie realizowało projektu, który przygotowało wspólnie ze Stowarzyszeniem Goduszyn i mieszkańcami. Ustalono, że Miasto wraz z projektantem przygotuje koncepcję świetlicy modułowej, która będzie składała się z poszczególnych etapów, tak by wspólnie z mieszkańcami podjąć decyzję jak poszczególny etap ma wyglądać - powiedział Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia Goduszyn. - Koncepcja i Program Funkcjonalo-Użytkowy będą opracowane na podstawie projektu, który wcześniej złożyliśmy, ponieważ wyczerpuje on potrzeby zdefiniowane przez mieszkańców - dodał R. Obaz, który zapewnia jednocześnie, że takie rozwiązanie za metr kwadratowy jest znacznie droższe, niż budowa w standardowym projekcie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
19%
Smuci
6
38%
Złości
4
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group