Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11518
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O sieci w Rzemiosłach

Piątek, 25 maja 2018, 7:13
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 7:29
Autor: Rzemiosła
Jelenia Góra: O sieci w Rzemiosłach
Fot. Dominik Zając, Danił Zagajewski, Beata Zasada
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (24.05) II edycja konferencji „Bądź bezpieczny w Internecie”.

Wzięli w niej udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu jeleniogórskiego. Zagadnienia będące przedmiotem konferencji przedstawili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze: młodszy aspirant Arleta Kozikowska oraz młodszy aspirant Sławomir Woroniecki, a także prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Magdalena Kolasińska oraz Grzegorz Lasecki z Firmy Connect.

W pierwszej części uczestnicy zgłębili wiedzę na temat: cyberprzemocy, sekstingu, stalkingu, ochrony danych osobowych, identyfikacji osób w Internecie czy praw autorskich. Młodzież dowiedziała się również o tym, jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych oraz jakie dane warto tam zamieszczać, a których nie wolno. Ponadto poruszona została kwestia odpowiedzialności i konsekwencji prawnych, jakie grożą za złamanie prawa, bez względu na to, czy dotyczy to świata realnego, czy wirtualnego.
Część druga poświęcona została zagadnieniom związanym z pierwszą pomocą oraz elementami samoobrony.

Zaprezentowały je funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze: podinspektor Małgorzata Gorzelak oraz starszy sierżant Beata Sosulska-Baran.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group