Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7849
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: O ściekach ze schronisk

Sobota, 8 czerwca 2019, 6:05
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019, 7:49
Autor: WAC
Szklarska Poręba: O ściekach ze schronisk
Fot. Starostwo Powiatowe
Na ostatnim przed okresem urlopowym posiedzeniu wyjazdowym spotkała się w czwartek (6.06) Komisja Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu Jeleniogórskiego.

Posiedzenie, które odbyło się w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem samorządowców z miasta pod Szrenicą. Na spotkanie z radnymi powiatowymi przybyło dziesięciu miejscowych rajców oraz władze miasta. Podczas spotkania wiele uwagi poświęcono tematyce tożsamości kulturowej regionu oraz marce lokalnej Karkonoszy. Specjalną prezentację na ten temat przygotował dr Przemysław Wiater. Z pozytywnym odbiorem spotkał się pomysł organizacji Kongresu Kultury Karkonoskiej.

Posiedzenie komisji było też dobrą okazją do omówienia problematyki gospodarki wodno-ściekowej w Karkonoszach

Mam wrażenie, że po raz pierwszy rozmowa na ten temat przebiegała bez stereotypów i bez wzajemnych animozji - mówi przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu Jeleniogórskiego Maciej Gałęski.

Przy stole obok przedstawicieli powiatu zasiedli: reprezentanci Karkonoskiego Parku Narodowego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Wspólnie ustaliliśmy, że w kolejnych latach będziemy dążyć, aby ścieki z karkonoskich schronisk były sprowadzane w dół. Zdajemy sobie sprawę ze skali wyzwania jednak jest to konieczność, gdyż obecne oczyszczalnie ścieków znajdujące się przy schroniskach nie będą w stanie podołać swoim zadaniom wobec olbrzymiego wzrostu natężenia ruchu turystycznego - podkreślał Maciej Gałęski. - Mamy świadomość, że nie będzie łatwo znaleźć na ten cel źródła finansowania, gdyż mówimy o kwotach wielomilionowych. Doszliśmy do wniosku, że środków na ten cel będziemy szukać głównie poprzez specjalny priorytet w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska - dodał.

Twoja reakcja na artykuł?

17
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group