Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5094
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O rozwoju w rytm muzyki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 lutego 2010, 13:28
Aktualizacja: 13:29
Autor: Angela
Fot. Angela
Dwanaście osób z państw Unii Europejskiej przyjedzie do Jeleniej Góry na Międzynarodowe Warsztaty Grundtviga, by rozwijać swoją osobowość za pomocą muzyki. Sześciodniowe zajęcia udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu przyznanemu Prywatnemu Centrum Kształcenia Kadr.

Organizator pozyskał kwotę 20 tys. euro. Dzięki tym pieniądzom do Jeleniej Góry przyjadą dorosłe osoby z Turcji, Łotwy, Litwy i Hiszpanii. Najprawdopodobniej dołączą do nich również przedstawiciele innych krajów. Ich nabór odbywa się już od jesieni 2009 roku.

– Międzynarodowe Warsztaty Grundtviga, które odbędą się od 17 do 22 maja, są poświęcone wpływowi muzyki na jakość życia. Ideą tych warsztatów jest przemieszczanie się ludzi z Europy i ich ogólny rozwój. Nie są to warsztaty zawodowe czy kursy doszkalające, ale zajęcia dla osobistego rozwój z pomocą muzyki – mówi Jolanta Ratyńska, dyrektor Prywatnego Centrum Kształcenia Kard w Jeleniej Górze.

Zgodnie z założeniem uczestnicy warsztatów muszą pochodzić co najmniej z trzech krajów UE, lub z tych, które do wspólnoty aspirują. Zapoznają się z wpływem muzyki na całe ich ciało, emocje, na reakcje fizyczne, przeprowadzona zostanie też sekcja muzykoterapeutyczna. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy refundują koszty dojazdu, pobytu, zajęć i wyżywienia. Warsztaty będą odbywały się w siedzibie organizatora przy ulicy Mickiewicza 10. Poza tym uczestnicy pojadą na wycieczkę do Wrocławia i zwiedzą najważniejsze i najpiękniejsze zakątki Jeleniej Góry i okolic.

Na warsztaty Grundtviga może wyjechać również każdy Polak. Zainteresowani muszą tylko znaleźć miejsce, gdzie odbywają się takie zajęcia w Europie i zgłosić się do instytucji, która je organizuje. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą znaleźć wskazówki u jeleniogórskiego organizatora wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Patol 16-02-2010 13:46
Ciekawe co to za muzyka i kto tego słucha?? To jakaś parodia!! Powinni organizować warsztaty minimal albo dubstep! To jest prawdziwa muzyka!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group