Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5559
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O Platformie bez Platformy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 15:03
Autor: admin
admin
Fot. admin
Gośćmi redaktora Marconiego w co tygodniowym cyklu z czeterech stron miasta byli Robert Prystrom, prezes Wspólnego Miasta, Jacek Szyda z młodzieżówki SLD oraz Krzysztof Mróz (radny Prawa i Sprawiedliwości).

Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej nie skorzystał z naszego zaproszenia, ale nie speszyło to gości Wiktora Marconiego, którzy wylewnie i uszczypliwie komentowali nowe taryfy za wodę i ścieki oraz podwyżkę cen biletów MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~andrew 14-06-2010 18:39
Trzeba przyznać, że Prystrom kompetentnie, pozostali Panowie, ekhm... no właśnie...
~ŁK 14-06-2010 20:06
Wiedza Prystroma (co by o nim nie mówić) jest wielokrotnie większa od wiedzy pozostałych panów (razem wziętych).
~dolnoslazak 14-06-2010 20:08
ja znow uwazam ze Prystrom to oszolom
~ 14-06-2010 20:43
Żaden z tych panów nie powiedział nic nowego. O stratach wody spowodowanch niewłaściwą eksploatacją było już i na tym portalu, i na forum. Decyzja o dopłatach ze wszech miar byłaby słuszna. Oczywiście można tymczasem poszukać oszczędności w eksploatacji wody, ale do tego czasu dopłaty powinny być utrzymane.Jeśli chodzi o wożenie przez MZK 3 osób do Jagniątkowa czy Michałowic - komunikacja miejska, jak sama nazwa wskazuje, ma służyć społeczności czyli mieszkańcom. Na jednych odcinkach będzie zyskowna, a na innych nie. Inaczej autobusy nie powinny dojeżdżać do swoich pętli, bo tam przecież prawie nikt nie mieszka. Np. taka "jedynka" powinnaby kończyć bieg w okolicach szkoły nr 10, bo po co ma dalej jechać, a czwórka także tylko do osiedla XX-lecia, bo dalej po co - w Podgórzynie kilka domów, a w Borowicach psy szczekają do tyłu. Tylko co mają czynić osoby mieszkające w okolicach tych krańcowych przystanków, nie posiadający samochodów lub nie mogący z różnych względów, np. zdrowotnych, prowadzić pojazdów?
~ 14-06-2010 20:44
No i wylogowało mnie w międzyczasie, gdy to pisałam.
~nnniiieee 14-06-2010 21:07
Prystrom nie dotrzymuje słowa, o czym ten pan opowiada.
~gra 14-06-2010 23:31
Jacek Szyda ma klasę.Wyważony,kompetentny a do tego przystojny czego nie da się powiedzieć o pozostałych.
~ 15-06-2010 15:17
oho, chyba rodzina kolegi jacka się odezwała :-)
~:((( 15-06-2010 22:40
Pan Prystrom dawno nie był w Jagniątkowie i mówi nieprawdę jeśli chodzi o autobusy.Od czasu remontu ulicy Karkonoskiej , która po remoncie jest zwężona (5m) i żaden większy autobus po niej nie pojedzie, w tej chwili na tej linii kursują autobusy dwudrzwiowe.
~ulyssenardin 16-06-2010 9:05
http://www.youtube.com/watch?v=XeqeCfe3lPE
~Brawo, panie Robercie! 16-06-2010 11:52
Niech Pan sie trzyma! Za parę miesięcy z przyjemnością oddam na pana głos. Mam nadzieję, że w końcu Jelonka odżyje pod pana przywódctwem. Liczę wraz z sąsiadami na zrobienie porządku w Wodniku i MPGK.
~ha-ga 17-06-2010 9:36
Pan Robert Prystrom jest najlepszym kandydatem na prezydenta. Ma wizję, wiedzę, a nade wszystko jest menedżerem! Pod każdym względem góruje nad wszystkimi potencjalnymi kandydatami.
~ 17-06-2010 16:58
do ha-ga - A kto blokował budowę galerii Focus? Kto zakładał sprawy w sądzie? I co, skazali kogoś? Aż 10 lat nie mamy przez to galerii z prawdziwego zdarzenia, a teraz będzie okrojona ze wszystkiego, bo lobby kupieckie się wzmocniło w międzyczasie. Grupa kilkudziesięciu sklepikarzy trzęsie całym miastem, a ludzie muszą zakupy robić we Wrocławiu. Jak będzie tam niewiele znanych marek, to faktycznie ludzie nie będą tam chodzić, bo po co. Dobrze ktoś napisał: symboliczna Jelenia Gora, symboliczny basen, symboliczna galeria.
~ 17-06-2010 17:01
Ulyssenardin, to jesteś ZA czy przeciw Bronkowi? Ten tekst dla myśliwych to może i zabawny, ale jak się otworzy pozostałe filmiki z tej serii, to wygląda, że chciałeś na co innego zwrócić uwagę.;-)
~karolex 17-06-2010 19:59
do "do ha-ga" Naprawdę myślisz, że galeria jest panaceum na wszystkie kłopoty Jeleniej Góry? Miasto to skomplikowany organizm. Nie można oczekiwać, że inwestując tylko w wielkopowierzchniowe obiekty handlowe przyczynimy się do rozwoju Jeleniej Góry - to tak nie działa. To tak samo jakbyś jadł produkty bogate w białko i liczyłbyś na to, że będziesz cały czas czuł się dobrze, przecież doskonale wiesz, że każdemu z nas potrzeba innych produktów odżywczych. Tak samo jest z miastem. Nie można go żywić jedynie galeriami i hipermarketami. Zrównoważony rozwój to coś więcej niż puste hasło. Słuchajcie Prystroma, facet ma dużo racji!
~Sander 17-06-2010 20:35
Mieszkam na Sudeckiej. Od niedzieli na skrzyżowaniu ul. Chełmońskiego i Sudeckiej leje się wielką strugą woda ze studzienki wodociągowej. Dzisiaj, tj. w czwartek mija 4 dzień, kiedy alarmujemy do Wodnika i ciągle cisza! Absolutna granda! Pan Prystrom ma absolutną rację!!! To jest jedyny człowiek, który może zrobić w Jeleniej Górze porządek i chociaż nie ze wszystkim się zgadzam z panem Prystromem to wyłącznie na niego warto zagłosować na prezydenta miasta. W końcu prezydent to nie są wybory piękności, ale skutecznego rozwiązania naszych spraw. W ciągu 4 dni wylało się dziesiątki hektolitrów czystej wody, za którą my wszyscy musimy płacić straszne ceny. Popieram pana Prystroma w całej rozciągłości. Zachęcam wszystkich mieszkańców - wybierzmy Prystroma. Tylko on jeden może wprowadzić porządek i unormalnić nasze miasto.
~ 17-06-2010 23:33
Karolex, jesteś sklepikarzem? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
~paradise 18-06-2010 10:34
PO=PZPR=reżim=cenzura=zamordyzm=POlityczne sądy i zemsta sądowa=upadek Polski.
~karolex 18-06-2010 21:04
Nie, nie jestem sklepikarzem :) Siedzę w trochę innej branży ;)
~Jeronimo 18-06-2010 22:38
Kusiak spitolił akcję że nie stworzył z jeleniej góry strefy ekonomicznej. Teraz m.in. toyota stała by pieknie gdzieś na skwerku. Wiele firm branż przemysłowych by już działało. Teraz fakt, kto pójdzie do galerii kupić sobie jakiś ciuch? wiekszośc ludzi wybiera centrum chińskiie czy giełdę umówmy się, Panowie, Panie. Obrembalski nie zmienił nic i jeszcze co nieco spiechdolił Niedobry peowczyk fuj.
~ 18-06-2010 23:25
Karolex, wiem, co to jest zrównoważony rozwój, schładzanie gospodarki itp. itd. Jednak jeśli tutaj nie będzie możliwości kupowania markowych rzeczy po sensownych cenach, to miejscowi handlarze nie przyciągną tutaj nikogo, a zwłaszcza turystów. Do ich sklepów nawet nie chce sie wchodzić. Tanio kupione, drogo sprzedawane byle jakie rzeczy spod Łodzi. Ludzie będą woleli jeździć po powietrze i wypoczynek do Szklarskiej i Karpacza, a po zakupy do Wrocławia. A Jelenia Góra jak była dziurą, tak i dziurą zostanie. Nie przyniesie to pożytku ani właścicielom knajp, ani hotelarzom (gestorom;->), ani pozostałym mieszkańcom.
~ 18-06-2010 23:28
Jeronimo, ja nie chodzę ani do centrum chińskiego, ani na giełdę. Nie cierpię giełdy, bo tam jest najwiekszy chłam drogo sprzedawany w nieciekawych warunkach (brak możliwości przymierzenia czegokolwiek).
~karolex 19-06-2010 14:55
"do ~" :) W porządku masz trochę racji, ale teraz zwróć uwagę na to, że lokowanie obiektów wielkopowierzchniowych w naszym mieście, to jedyne inwestycje ostatnich lat. Jeżeli chcesz rozwoju turystyki, to muszę Ciebie zmartwić, ale galerie nie przyciągną turystów, bo Jelenia Góra ma marną politykę promocyjną (od lat jesteśmy pozbawieni benchamarku, przeciętnemu Polakowi kojarzymy się z górami). Galerie mogą być jedynie uzupełnieniem naszej oferty turystycznej, a nie jej głównym punktem. Moim zdaniem nie jest to właściwy moment (a już na pewno nie jest to właściwe miejsce na jej budowę). A jeżeli już ją budujemy, to czy ktoś pomyślał o konieczności dywersyfikacji rynku. Wtedy wszystkie lokalne sklepiki padną. a co powstanie na ich miejsce, idę o zakład, że kolejne banki. Nie możemy myśleć, że galerie handlowe to rozwiązanie wszystkich problemów Jeleniej Góry. Tutaj trzeba kogoś z wizją miasta, z wizją jego rozwoju. Ja nie ukrywam, że już wybrałem i zagłosuję na Prystroma, co więcej byłem u niego ostatnio i kupuję jego pomysł na Jelenią Górę. Naprawdę, słuchajcie tego, co ten facet mówi!
~popieram karolex 19-06-2010 18:39
Popieram to co mówi karolex. Moim zdaniem Prystrom jest kompetentny i zna miasto. Myślę, że zapiekłość z jaką atakują go przeciwnicy najlepiej świadczy o tym, jak bardzo jest groźny dla tych co rządzą. Dziwne to trochę, bo przecież z rozmowy jasno widać, że to człowiek o dużej wiedzy i przede wszystkim posiadający receptę na rozwiązanie problemów w mieście. JA się zgadzam z tym co Prystrom mówi o MZK. Sam wiele razy widziałem jak na pętlę 15 w Michałowicach dojeżdża 5 osób. Po za tym uważam, że puszczenie samopas usług komunikacyjnych skończy się tylko wojną busiarzy. W MZK pracuje ponad sto osób i warto ratować ich etaty. Może ten Prystrom nie jest księciem z bajki, ale facet twardo stoi na ziemi, wie o czym mówi i ma plan na miasto. Ja dam mu szansę i będę na niego głosował, chociażby po to, aby coś się w Jeleniej zmieniło, bo tak jak teraz to być nie może.
~ 19-06-2010 19:40
Karolex, nie chodzi o to, żeby budować SAME galerie, ale aby wybudować choć jedną taką jakie są we Wrocławiu. Póki co, to na razie nie ma żadnej. W innych miastach jakoś małe sklepiki nie padają, zresztą nie da się ich zastąpić galeriami i marketami, jednak będą musiały nieco obnizyć ceny, aby ludzie mogli w nich kupować bez poczucia, że sporo w nich przepłacają. A jaką wizję miasta ma pan Prystrom? Bo jakoś na razie z tego co widzę to jego wizja sprowadzała się do blokowania przez 10 lat galerii Focus i - pod wpływem lobby kupieckiego - blokowania powstawania hipermarketów.
~karolex 19-06-2010 21:58
"do ~ (tyldy)" :) Jasne, ja też jestem za tym, żeby galeria powstała, ale nie w ścisłym centrum Jeleniej Góry. I jestem święcie przekonany, o tym że to nie jest remedium na bolączki naszego miasta. Mit galerii, jakim ostatnio nas mamią, i którego projektami karmią nasze zmysły, to żadne panaceum. Pytasz mnie o to, jaką wizję miasta ma Pan Prystrom. Nie jestem upoważniony do tego, by wypowiadać się w jego imieniu, bo odbyłem z nim jedną, z resztą bardzo miłą, rozmowę. Kampania samorządowa ruszy niedługo i na pewno będziesz miał/a okazję zapoznać się z wizją Pana Prystroma. Możesz zrobić też tak jak ja i przejść się na jeden z jego dyżurów we Wspólnym Mieście i przekonasz się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. A jeżeli nie będziesz chciała rozmawiać z Panem Robertem, to zawsze możesz porozmawiać, z którymś z jego współpracowników. Aha, a część planów p. Prystroma znajdziesz na stronie www.robertprystrom.pl Ale zachęcam, żeby porozmawiać, mam nadzieję z przyszłym prezydentem, miasta osobiście, ja po tej rozmowie uwierzyłem, że warto zostać w Jeleniej ;)
~ 20-06-2010 6:06
Karolex, a gdzie, Twoim zdaniem, powinna powstać galeria, jeśli nie w centrum miasta? To nie hipermarket! W innych miastach galerie są właśnie w centrum! Co do wizji miasta pana Prystroma, dzięki za tę stronę. Zajrzę na nią na pewno. Nie jestem uprzedzona do nikogo, jedynie do takiej wizji miasta, w której w Jeleniej Górze miałyby pozostać same małe zapyziałe sklepiki, jak na wsi.
~Wizjonerów nie potrzebujemy 20-06-2010 11:14
Odczepcie się od tych galerii to nie są inwestycje miasta i prezydenta. Dawno by powstały, ale był krzyk kupców z targowisk popieranych przez Wspólne Miasto i niektórych dziennikarzy. Muszą powstać firmy produkcyjne, obiecał Obrębalski ale nic nie zrobił. Zwykły k........
~z Cieplickiej 20-06-2010 17:22
Prystrom ma rację. Właśnie wczoraj na mojej ulicy walnęła rura wodociągowa. Woida dosłownie tryska jak z fontanny. Leje się już drugi dzień, a na miejscu nie pokazał się nikt z wodnika. Co to jest za gospodarka? Popieram Prystroma, niech zostanie prezydentem i niech chociaż zrobi porządek z tą wodą.
~karolex 20-06-2010 23:47
"do ~" Oj, możesz być spokojna o to, że za rządów Pana Roberta Jelenia Góra naprawdę zacznie się rozwijać. Mnie ten facet naprawdę przekonał! A jeśli chodzi o lokalizację pod galerę, to trzeba by przygotować miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, dać wypowiedzieć się architektom i urbanistom, a potem decydować o budowie galerii, wtedy nie byłoby problemów z jakimiś działkami budowlanymi, które to nie wiadomo do kogo należą.
~ 21-06-2010 6:29
Do Karolex - A jak już się wypowiedzą architekci i urbaniści, to znów minie następne 10 lat , czyz nie? ;-) Sklepikarze w tym czasie będą dalej łupić jeleniogórzan... Miejsca pracy - ważna rzecz, ale oni ich nikomu nie dają. Oni dają je sami sobie, a jeśli zatrudniają ludzi spoza rodziny to płacą tyle samo co oni otrzymaliby w Biedronce. Różnica polega na traktowaniu. W marketach są lepiej traktowani niż u sklepikarzy, którzy rugają pracowników przy klientach. Pan Robert ma rację co do Wodnika, to prawda, tak samo co do MZK - jeśli chciałby je zachować nie wprowadzając busiarzy na teren miasta.
~,. 30-09-2010 1:04
Wreszcie godny Kandydat na Prezydenta. My Jeleniogórzanie, którzy śledzimy politykę samorządową od ...nastu lat właśnie czekaliśmy na takiego człowieka jak Pan Robert Prystrom może nie wszystko się uda bo jelenia jest usłana układami obecnych rządzących i będzie cięszko to wyplewić ale warto spróbować. Jedyna osoba, która może tego dokonać jast Pan Panie Robercie. Ja moja rodzina i znajomi wybieramy Pana na Prezydenta.Dużo Pan dokonał jako "szef" Wspólnego Miasta widać że los mieszkańców jest dla Pana bardzo ważny. Powodzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group