Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4726
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: O kulinariach Karkonoszy w Karpaczu

Sobota, 16 grudnia 2017, 8:19
Autor: Krzysztof Tęcza
Karpacz: O kulinariach Karkonoszy w Karpaczu
Fot. Archiwum K. Tęczy
Przewodnicy sudeccy spotkali się w Dworze Liczyrzepy w Karpaczu, gdzie wysłuchali prelekcji Piotra Gryszela o tradycjach kulinarnych Karkonoszy i Gór Izerskich. Bo choć by się wydawało, że w naszym regionie nie istnieje kuchnia regionalna, to jednak coraz więcej restauracji sięga po stare przepisy. Wiele ciekawych dań podawanych jest do dzisiaj po czeskiej stronie Karkonoszy.

Niestety najczęściej w naszych restauracjach podawane są dania, które z kuchni regionalnej mają tylko słowa w nazwie. Nic bowiem poza nazwą nie łączy ich ani z Karkonoszami, ani z Górami Izerskimi. Dobrze jednak, że przynajmniej pojawiają się takie dania, bo może z czasem zaistnieją na stałe w naszej kuchni.
Restauracja Dwór Liczyrzepy na życzenie organizatorów biesiady przygotowała kilka omawianych dań tak, by wszyscy mogli sprawdzić czy smak tych potraw zgadza się z podanymi przez prelegenta przepisami.

Spotkanie w Karpaczu miało na celu nie tylko poszerzenie wiedzy z zakresu kuchni regionalnej. Było to bowiem zebranie sprawozdawcze Koła Przewodników Sudeckich działającego przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Wybrano na nim delegatów, którzy wezmą udział w wyborach nowych władz przewodnickich.

Ze względu na wagę spotkania, przybyli na nie członkowie Zarządu Koła Przewodników Sudeckich z Prezesem Piotrem Gryszelem, członkowie Zarządu Oddziału „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze z prezesem Krzysztofem Tęczą oraz prezes Zarządu Głównego PTTK Jacek Potocki, który także należy do Koła Przewodników Sudeckich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group