Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3905
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O krok od eksplozji w śródmieściu

Poniedziałek, 19 stycznia 2009, 8:48
Aktualizacja: 10:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: O krok od eksplozji w śródmieściu
Fot. KMP
Tylko szybka interwencja służb ratunkowych uratowała mieszkańców jednego z domów przy ul. 1 Maja przed nieszczęściem. Pijany lokator odkręcił gaz w kuchence z zamiarem wysadzenia kamienicy w powietrze.

W minioną sobotę późnym wieczorem oficer dyżurny policji odebrał telefon od nietrzeźwego jeleniogórzanina, który – bełkotliwym głosem – uprzedził, że zamierza wysadzić w powietrze dom, w którym mieszka. Szybko ustalono miejsce, z którego dzwonił mężczyzna.

Dyżurny wysłał tam patrol policji oraz służby ratunkowe. – W środku było czuć woń gazu. Strażacy ewakuowali osiem osób – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. – Policjanci dostali się do mieszkania pijanego desperata, który stracił już przytomność z powodu wydobywającego się z kuchenki gazu. Odłączono jego dopływ. Mężczyznę – po ocuceniu – zamknięto w policyjnym „dołku”.

– Wystąpimy do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy dla tego człowieka – zapowiada nadkom. Bagrowska. – Za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia innych ludzi grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group