Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4488
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O krajowej mapie bezpieczeństwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 października 2016, 18:29
Aktualizacja: 18:31
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Podczas dzisiejszej (05.10) konferencji prasowej nadkomisarz Zbigniew Klimek z KMP w Jeleniej Górze poinformował, że właśnie na terenie województwa dolnośląskiego ruszyła Krajowa Mapa Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie internetowe, pozwalające na szybkie i anonimowe przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które negatywnie wpływają na poczucie ich bezpieczeństwa.

Aby przekazać informację o danym miejscu należy wejść na policyjną stronę internetową komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej bądź powiatowej. By dodać miejsce zagrożone konieczne jest zapoznanie się z regulaminem strony i zaakceptowanie jego zapisów.

Zebrane informacje będą później sprawdzane przez funkcjonariuszy policji i po potwierdzeniu zostaną umieszczone na mapie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech płaszczyznach: informacji gromadzonych w policyjnych systemach informatycznych, informacji pozyskiwanych od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, przedstawicielami samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, a także w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu. Trzecia płaszczyzna to informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

W okresie pilotażowym liczba użytkowników programu przekroczyła 35 000 osób a, liczba zgłoszeń wyniosła 5 820. Ilość potwierdzonych zgłoszeń to 1548, a niepotwierdzonych aż 3 816. Reszta zgłoszeń jest w trakcie weryfikacji.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jak długo na mapie będą zachowywane zgłoszone przez użytkowników punkty. Trzeba pamiętać, że naniesienie na mapie zagrożenia nie jest jednoznaczne z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa. Krajowa Mapa Bezpieczeństwa nie zastąpi pilnej interwencji policji i w takich przypadkach należy bezwzględnie kontaktować się poprzez numer 997 lub 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 5-10-2016 19:28
a o skarbie w Lubomierzu ani słowa....
~pff 6-10-2016 8:12
Szybka podj...bka jednym słowem :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group