Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7088
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O ikonografii religijnej i nie tylko jutro w BWA

Wtorek, 24 września 2013, 14:39
Aktualizacja: 14:41
Autor: BWA
Historyk sztuki Hubert Bilewicz z Gdańska wygłosi wykład jutro (25.09.) o godz. 13.30 w jeleniogórskim biurze Wystaw Artystycznych (ul. Długa 1). Będzie mowa o charakterystycznych motywach ikonografii chrześcijańskiej oraz najciekawszych i często zagadkowych obrazów mitologicznych i alegorycznych. W wykład wplecione zostaną trawestacje obrazowe Mariusza Mielęckiego (aktualna wystawa).

Hubert Bilewicz wykłada historię sztuki w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, muzealnictwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbył podyplomowe studia w Ośrodku Badań nad Tradycją Antyczną Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentem podyplomowych studiów pedagogiki zdolności i twórczości UMK w Toruniu oraz gender studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się zagadnieniami architektury XIX i pierwszej polowy XX wieku, pedagogiką artystyczną oraz pograniczem sztuki i edukacji.

Zajmują go rozmaite (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktorem książki o architekcie Włodzimierzu Padlewskim oraz współautorem podręcznika sztuki dla gimnazjum. Publikował m.in. na łamach "Architektury", "Designu", "Spotkań z Zabytkami". Współautor Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych "Alternativa" w Instytucie Sztuki "Wyspa".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group