Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 6943
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O ekologii w ZSOiT

Niedziela, 24 października 2021, 9:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O ekologii w ZSOiT
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Śniadeckiego gościła autorka bloga, która promuje ekologiczny tryb życia. Magdalena Franczak dała młodzieży 9 tematów do wyboru, a następnie omawiała kwestie, które zainteresowały uczniów.
Pozwalam uczniom samodzielnie wybrać tematy, które omówimy - powiedziała na wstępie Magdalena Franczak, autorka bloga zielonaferajna.pl, która wśród tematów wyróżniła m.in. plastik, świadome podróżowanie, marnowanie jedzenia, spożycie mięsa, czy świadome zakupy. - Zaskoczyło mnie, że pierwsza grupa najliczniej głosowała na temat marnowania żywności, ale faktycznie to jeden z najpoważniejszych problemów, bo marnujemy globalnie 1/3 żywności - podkreśliła M. Franczak.

Uczniowie cieszyli się, że mogą poszerzyć swoją wiedzę i wyciągnąć wnioski, które będą mogli wdrożyć w swoje życie codzienne.

Ekologia to bardzo ważny temat. Ludzie używają bardzo dużo plastiku, a nie muszą. Wśród młodzieży jest duża świadomość na temat ekologii, ale nie wszyscy zwracają na to uwagę i takie spotkania pomogą niektórych uświadomić - powiedziała Martyna Brodziak z klasy 1c.
Ekologia to ważny temat, bo obecnie za mało dba się o środowisko. Młodzież nadal bagatelizuje ten problem, a takie warsztaty zapewne pomogą - dodał Konrad Żmurko z klasy 1ta.

Spotkanie z blogerką odbyło się z inicjatywy nauczycielki - Sylwii Czesnej, która zaprosiła Magdalenę Franczak na spotkanie z młodzieżą.

W ZSOiT co miesiąc mamy akcje ekologiczne i kontynuujemy te działania. Młodzież jest świadoma i sami chętnie inicjują różne akcje - dodała Edyta Jaguś, nauczycielka biologii.

Twoja reakcja na artykuł?

18
90%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group