Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5401
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O czym rozmawiać przy wycinaniu lasu?

Wtorek, 21 czerwca 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: RED
Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać już w nadchodzącą sobotę (25 czerwca) podczas ostatniej w tym sezonie premiery na deskach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Placówka ma propozycję z pogranicza teatru i kabaretu z uniwersalnym tekstem znanego satyryka, aktora i pisarza Stanisława Tyma. Reżyserii „Rozmów przy wycinaniu lasu” podjął się Tomasz Man, znany z jeleniogórskiej realizacji własnej sztuki zatytułowanej „Dobrze” z Kazimierzem Krzaczkowskim w roli głównej.

Drwale, wiodący sielski żywot na leśnej polanie czekają na siekiery od Siekierowego, żeby zacząć wycinanie drzew. Jednak nie tylko na to. Trwają w oczekiwaniu na coś jeszcze, co się za chwilę wydarzy i doda blasku ich monotonnemu życiu.

Zanurzeni w mikroświecie prostych doznań, skracają sobie to oczekiwanie opowieściami : o karpiu, który je gotowane kartofle, ale potrafi ominąć haczyk, o łosiu, który ryczy z bólu, bo jest ranny. O facecie, który widzi duchy i o dziewczynie, która się utopiła; o studencie, który zabił siekierą dwie siostry, no ale one były stare i to było sto lat temu w Rosji.

Jednak wszystko z tak charakterystyczną dla prozy Stanisława Tyma aluzją do rzeczywistości. A tekst, choć powstał wiele lat temu, nie stracił na aktualności, a wręcz zyskał nową wartość. Spektakl zrealizowany został w formie najbliższej autorowi, czyli kabaretu. Wzbogacono go piosenkami w brawurowym wykonaniu aktorów Teatru im. Norwida.

W postacie ZYZOLA, MACUGI, DUNLOPA, BIMBRA SIEKIEROWEGO, GAJOWEGO, ETHALII i EKSPERTÓW wcielą się: Piotr Konieczyński, Jacek Grondowy, Igor Kowalik, Kazimierz Krzaczkowski, Bogusław Siwko, Robert Dudzik, Magdalena Kępińska, Andrzej Kępiński, Elżbieta Kosecka, Elwira Hamerska-Kijańska, Iwona Lach, Marta Łącka.

Premiera – 25 czerwca 2011 roku o godz. 19. W kolejnych dniach (26, 28, 29 czerwca) sztukę będzie można obejrzeć także o godz. 19 płacąc za bilet promocyjną cenę: 15 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group