Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7745
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: O Cyganach w sieci

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Ania
KOWARY: O Cyganach w sieci
Robocza wersja romskiej strony.
Fot. Organizator
W święta Bożego Narodzenia będzie można już obejrzeć stronę romską, jaka tworzona jest obecnie w mieście nad Jedlicą. Powstaje ona w ramach projektu „Zwykłe szanse dla niezwykłych ludzi”, który realizuje Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach.

Zostaną na niej zamieszczone wiadomości dotyczące m. in. historii Romów i tego, co robią oni obecnie. Roman Tryhubczak, kowarski artysta stworzył specjalną talię kart. Każda z nich prezentuje wątki z dziejów Romów i ich wędrówkę. Klikając na daną, będzie można przeczytać informacje na wybrany temat.

Romska strona będzie dostępna pod adresami: www.romskawyspa.pl lub www.cygańskawyspa.pl. Zostaną na niej zamieszczane informacje z wielu imprez, w jakich będą uczestniczyć kowarscy Cyganie.

Głównym celem projektu „Zwykłe szanse dla niezwykłych ludzi” jest edukacja Romów. Uczestniczą oni w wielu zajęciach i warsztatach, dzięki których uczą się m. in. poprawnie pisać i obsługiwać komputer. Ma to stworzyć im szansę w przyszłości na odnalezienie się na rynku pracy.

W ramach programu uzdolnieni i wyedukowani Cyganie uczą swoich kolegów. Dzieje się tak w przypadku nauki gry na instrumentach. Z pewnością efekty tego przedsięwzięcia zostaną zaprezentowane na tworzącej się obecnie stronie internetowej. Jej roboczą wersję będzie można zobaczyć już teraz, ale dopiero w przyszłym tygodniu zostaną zamieszczone na niej ciekawe i niekiedy zaskakujące informacje w języku polskim, dotyczące kowarskich Romów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group