Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8126
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: O bezpieczeństwie na Górze Szybowcowej

Środa, 31 lipca 2019, 12:14
Aktualizacja: Piątek, 2 sierpnia 2019, 13:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jeżów Sudecki: O bezpieczeństwie na Górze Szybowcowej
Fot. Przemek Kaczałko
Koalicja na rzecz bezpieczeństwa tym razem udała się na Górę Szybowcową, gdzie kolejnej grupie młodych ludzi uświadamiała, jak zachować się podczas wakacji (i nie tylko), aby uniknąć zagrożeń dla zdrowia i życia. Uczestnicy w pięknym krajobrazie zdobywali i utrwalali niezbędną wiedzę.
Rozmawiamy z dziećmi na temat bezpieczeństwa - jak zachować się na terenie ośrodka, na temat oddalania się, zachowania wobec opiekunów czy rówieśników, ale również nad wodą - opowiadał Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Dzieci mają prosić rodziców, aby się nimi opiekowali. Mówimy też jak zachować się w górach, jak się ubrać. Mówimy również o zachowaniu w lesie - wymieniał G. Rybarczyk podkreślając, że wakacje w Jeleniej Górze przebiegają bezpiecznie - również dzięki tego typu akcjom.

W imprezie na Górze Szybowcowej wzięli też udział strażacy z OSP Jeżów Sudecki, gdzie funkcjonuje m.in. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Przyjechaliśmy, aby dzieciom zaprezentować wóz strażacki, sprzęt, pokaz ratownictwa - mówił Marek Jędraszko z OSP Jeżów Sudecki. - Takie akcje są bardzo potrzebne, aby dzieci miały co robić odrywając się od telefonów komórkowych i komputerów - dodał strażak, który podkreśla, że dzieci już dużo wiedzą na temat bezpieczeństwa, ale należy to powtarzać, aby nie zapomniały najważniejszych zasad.

Poza zabawą w miasteczku ruchu drogowego czy działań ze strażakami, uczestnicy mieli okazję zobaczyć samochód Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także popróbować swoich sił w kaligrafii.

Dzieci coraz częściej uczą się w szkole pisania piórem, a to nie takie łatwe, więc chcemy im urozmaicić czas - powiedziała Monika Krzysiewicz.

W kolejnych terminach będzie można skorzystać z atrakcji w ramach "Bezpiecznych wakacji" na Placu Piastowskim (piątek, 2.08), Placu Ratuszowym (wtorek, 6.08), w Termach Cieplickich i wielu miejscach, gdzie odbywają się półkolonie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
840
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group