Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2701
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: O barierach i ograniczeniach w turystyce

Sobota, 6 sierpnia 2016, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: O barierach i ograniczeniach w turystyce
Fot. Robert Czepielewski
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk spotkali się wczoraj (5.08) w Szklarskiej Porębie z samorządowcami i przedsiębiorcami z branży turystycznej, by szukać rozwiązań systemowych związanych z promocją miast i regionów turystycznych w regionie jeleniogórskim. Organizatorem konferencji była Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie.

Przewodniczący Zarządu LOT w Szklarskiej Porębie Grzegorz Sokoliński podczas prezentacji multimedialnej wypunktował bariery i ograniczenia turystyki w regionie, które negatywnie wpływają na konkurencyjność obszarów po polskiej stronie granicy. W większości przypadków są to problemy infrastrukturalne.

Dawid Lasek podczas krótkiej konferencji prasowej zauważył, że z problemem turystyki w regionie jeleniogórskim i dysproporcjami prawnymi spotkał się w… województwie podkarpackim podczas spotkania z przedstawicielami stacji narciarskich Kotliny Jeleniogórskiej.

- Mam nadzieję, że dzisiaj podczas konferencji uda nam się zidentyfikować te problemy, które mają charakter prawny, systemowy czy strategiczny. Moja deklaracja jest i była taka sama. Kiedy trzy miesiące temu obejmowałem ten urząd, powiedziałem, że my jako ministerstwo będziemy robić wszystko, żeby zapewnić dobre środowisko prawne dla realizacji różnego typu działań prorozwojowych w turystyce.

Nie da się ukryć, że do przyjazdu w nasze tereny często zniechęca turystów stan naszych dróg. Dawid Lasek zauważył to mijając Wrocław. - Ta droga nie jest przystosowana do wdrożenia proponowanych przez ministerstwo planów. W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu spotkałem się z wicemarszałkiem odpowiedzialnym między innymi za transport i turystykę. Po spotkaniu podjąłem decyzję, że w połowie września spotkamy się podczas warsztatu regionalnego, na którym poruszymy temat między innymi problemów infrastrukturalnych, bo bez nich nie da się robić turystyki na taką skalę jaką byśmy chcieli – podkreślał.

O tym, czy konferencja przyniosła jakieś efekty pokaże czas. Prawda jest też taka, że turystyka i wszystko co jest związane z nią w naszym regionie tego czasu nie ma. Czesi w pełni wykorzystują walory terenu i odnoszą doskonałe rezultaty w tej branży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group