Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4839
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O 8:41 uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Wtorek, 10 kwietnia 2018, 9:43
Aktualizacja: Środa, 11 kwietnia 2018, 6:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O 8:41 uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Osiem lat temu, 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy, która nie tylko pozbawiła naród 96 ważnych postaci, ale też podzieliła jeszcze bardziej społeczeństwo. Dzisiaj w Jeleniej Górze była okazja, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem – wspólnie.

Na terenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego spotkali się: przedstawiciele Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, władz miasta, przedstawicielki wiceminister edukacji Marzeny Machałek i posłanki Zofii Czernow, działacze polityczni i samorządowi z Jeleniej Góry i powiatu, oraz lokalnych stowarzyszeń. Wszyscy poranną mszą św. w Kościele Łaski i uroczystością pod tablicą pamiątkową poświęconą wszystkim ofiarom, ze szczególnym uwzględnieniem Honorowych Obywateli Jeleniej Góry (Jerzego Szmajdzińskiego i Ryszarda Kaczorowskiego), uczcili 8. rocznicę ich śmierci.

Jak mówił prezes Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, Jelenia Góra może być przykładem, że można wspólnie oddać cześć ofiarom katastrofy. - Ta tablica powoli wpisuje się w historię naszego miasta, ludzie tu przychodzą – powiedział Andrzej Dobrowolski, prezes fundacji. - Pamięć o Jurku jest żywa – 19 lat był posłem w tego regionu, żył tym miastem i okręgiem – dodał.

Wiele wspomnień ze współpracy z Jerzym Szmajdzińskim ma też Józef Kusiak, były prezydent Jeleniej Góry, który podejmował wiele działań wraz z posłem naszej ziemi. Wspomina m.in. powstanie Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej czy działania na rzecz rozwoju sportu. - Jurka można było spotkać zarówno na meczach najwyższych lig, jak i meczach LZS-ów, Klasy A i B. Jurek kochał sport – powiedział Józef Kusiak, który przyznaje, że wraz z odejściem posła naszej ziemi, kondycja sportu w mieście jest dużo słabsza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group