• Środa, 22 maja 2019
  • Godz. 21:28
  • Imieniny: Heleny, Julii, Wiesławy
  • Czytających: 7163
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nudzisz się po szkole? Idź do MDK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 5 września 2009, 8:41
Aktualizacja: 11:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Masz wolne popołudnia i marzysz, aby nauczyć się grać na gitarze, chcesz potańczyć, pośpiewać, posiąść sztukę pisania wierszy? Zgłoś się do Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”.

Wczoraj wielu młodych jeleniogórzan odwiedziło popularny MDK przy ul. Skłodowskiej-Curie, który zaprosił wszystkich na dzień otwartych drzwi. Można było zapisać się do poszczególnych pracowni placówki i zobaczyć niektóre zajęcia. Do wszystkiego zachęcał Maciej Cytarzyński, instruktor z „Jelonka”.

O tym, że warto przychodzić tu na zajęcia, wiedzą Emilia i Joanna Kowalewskie, Malwina Bogdan, Natalia Kowzan i Agnieszka Sieczkowska, dziewczyny, które śpiewają w zespole „Paka Buziaka”. Skład grupy prowadzonej przez Wiesława Kowalewskiego już od kilkunastu lat zmienia się cyklicznie, a dyplomy zaświadczające o sukcesach młodych muzyków zajmują niemal całą ścianę w pracowni MDK. – We wrześniu „Paka Buziaka” jedzie na trzy dni do Krakowa na Przegląd Piosenki Kresowej. Zaproszono nas do udziału w koncercie galowym – mówi Danuta Sitek, dyrektor placówki.

Sporym zainteresowaniem cieszą się też lekcje gry na gitarze. To modny instrument i wielu młodych ludzi marzy, aby się na nim nauczyć grać. – Nie wszystkim odpowiada szkoła muzyczna. Złoty środek znajdują w MDK – usłyszeliśmy.

Nowością w tegorocznej ofercie placówki są warsztaty literackie. Zaprasza na nie poetka Wiesława Siemaszko-Zielińska. – Młodzi ludzie chcą pisać. Dowód? Na nasze konkursy przysyłają setki prac. Chcemy ich jeszcze bardziej ośmielić i przekazać tajemnice warsztatu poety – zapowiada prowadząca zajęcia.

Do tego w MDK stale działają pracownie: plastyczna, dekoratorska, informatyczna i teatralna. Sporo osób pytało o tę ostatnią, prowadzoną przez Krzysztofa Zwolińskiego. Młodzieżowy Dom Kultury znany jest także z kilku grup tanecznych prowadzonych z sukcesem przez Grzegorza Gigiela. „Afera”, „Flesz” i inne zespoły triumfują na co dzień w wielu konkursach. Wczoraj można było obejrzeć pokazowe zajęcia młodych tancerek, co z pewnością zachęciło wielu do pójścia w ich ślady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~~widz 5-09-2009 9:40
z "Skład grupy prowadzonej przez Wiesława Kowalewskiego już od kilkunastu lat zmienia się cyklicznie" - jakoś nie zauważyłem. Nie dość, że od lat te same dziewczyny to jeszcze ten sam repertuar. A dwóch piosenek to nawet małpę można nauczyć.
Cień 5-09-2009 10:51
Dzisiaj młodzież woli pić alkohol, ćpać i zabijać niewinnych ludzi.
~ 5-09-2009 14:56
z tego co wiem ,i nawet widać na zdjeciach ,to pracownia wokalna prowadzona przez Panią Kryńską cieszy sie powodzeniem.A tu ani słowa na ten temat .
piipi 5-09-2009 21:21
~CIENIU .. bez przesady ! Dzisiejsza mlodziez jest .. *FAJNA ! Szkoda tylko,ze nie wszyscy znaja ..MDK "Jelonek" !
~karl 6-09-2009 0:06
Historia lubi się powtarzać i "PAKA BUZIAKA" też,a może w końcu czas na zmiany twarzy i repertuaru.Czy inne pracownie nie mają sukcesów?Z tego co pamiętam z ubiegłego roku-pracownia teatralna i plastyczne również miały sukcesy,a o nich nikt nie wspomina.
~~ 6-09-2009 12:12
dokładnie, inne pracownie taneczna, plastyczna też mają wiele sukcesów. A z tego co wiem to p. Honorata Lemiech nie Lemiesz już nie uczy w MDK. Droga Jelonko sprawdzajcie co piszecie
~... 12-09-2009 12:59
ludzie! od jakich lat PAKA BUZIAKA nie zmienia składu? o ile wiem, to dziewczyny mają po 14-17 lat, a zespół istnieje już baardzo długo, więc sami wyciągnijcie wnioski ;P ale nikt nie mówi o pracowni GRZEGORZA GIGIELA :) wspaniały człowiek, a i starsze (bardziej zaawansowane zespoły) mają wiele do powiedzenia. i jestem ciekawa, dlaczego ciągle piszecie coś złego, a nie dostrzegacie dobrych stron...?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group