Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6705
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nudzisz się po szkole? Idź do MDK

Sobota, 5 września 2009, 8:41
Aktualizacja: 11:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nudzisz się po szkole? Idź do MDK
Fot. TEJO
Masz wolne popołudnia i marzysz, aby nauczyć się grać na gitarze, chcesz potańczyć, pośpiewać, posiąść sztukę pisania wierszy? Zgłoś się do Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”.

Wczoraj wielu młodych jeleniogórzan odwiedziło popularny MDK przy ul. Skłodowskiej-Curie, który zaprosił wszystkich na dzień otwartych drzwi. Można było zapisać się do poszczególnych pracowni placówki i zobaczyć niektóre zajęcia. Do wszystkiego zachęcał Maciej Cytarzyński, instruktor z „Jelonka”.

O tym, że warto przychodzić tu na zajęcia, wiedzą Emilia i Joanna Kowalewskie, Malwina Bogdan, Natalia Kowzan i Agnieszka Sieczkowska, dziewczyny, które śpiewają w zespole „Paka Buziaka”. Skład grupy prowadzonej przez Wiesława Kowalewskiego już od kilkunastu lat zmienia się cyklicznie, a dyplomy zaświadczające o sukcesach młodych muzyków zajmują niemal całą ścianę w pracowni MDK. – We wrześniu „Paka Buziaka” jedzie na trzy dni do Krakowa na Przegląd Piosenki Kresowej. Zaproszono nas do udziału w koncercie galowym – mówi Danuta Sitek, dyrektor placówki.

Sporym zainteresowaniem cieszą się też lekcje gry na gitarze. To modny instrument i wielu młodych ludzi marzy, aby się na nim nauczyć grać. – Nie wszystkim odpowiada szkoła muzyczna. Złoty środek znajdują w MDK – usłyszeliśmy.

Nowością w tegorocznej ofercie placówki są warsztaty literackie. Zaprasza na nie poetka Wiesława Siemaszko-Zielińska. – Młodzi ludzie chcą pisać. Dowód? Na nasze konkursy przysyłają setki prac. Chcemy ich jeszcze bardziej ośmielić i przekazać tajemnice warsztatu poety – zapowiada prowadząca zajęcia.

Do tego w MDK stale działają pracownie: plastyczna, dekoratorska, informatyczna i teatralna. Sporo osób pytało o tę ostatnią, prowadzoną przez Krzysztofa Zwolińskiego. Młodzieżowy Dom Kultury znany jest także z kilku grup tanecznych prowadzonych z sukcesem przez Grzegorza Gigiela. „Afera”, „Flesz” i inne zespoły triumfują na co dzień w wielu konkursach. Wczoraj można było obejrzeć pokazowe zajęcia młodych tancerek, co z pewnością zachęciło wielu do pójścia w ich ślady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group