Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7589
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Nowy wóz dla OSP

Sobota, 17 listopada 2018, 6:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2018, 6:27
Autor: WAC
Łomnica: Nowy wóz dla OSP
Fot. WAC
Wielu gości uczestniczyło w uroczystym przekazaniu nowego, średniego samochodu gaśniczego marki MAN, dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy. Wyjątkowa chwila dla druhów z Łomnicy miała miejsce wczoraj (16.11).

W uroczystości, która odbyła się przy remizie, poza delegacjami strażackimi z zastępcą komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. Markiem Kamińskim oraz komendantem miejskim PSP w Jeleniej Górze bryg. Radosławem Fijołkiem brali udział: posłanka Zofia Czernow, wójt gminy Michał Orman, przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta oraz radni gminni. Nie zabrakło również mieszkańców Łomnicy oraz grupy przedszkolaków. Dodajmy, że tego samego dnia wzbogaciło się także wyposażenie OSP Bukowiec. Druhowie z tej wsi otrzymali dotychczas użytkowany przez OSP Łomnica, wyremontowany samochód berliet camiva.

Koszt nowego pojazdu to około 800 tysięcy złotych. Środki na jego zakup przekazały: Urząd Gminy w Mysłakowicach, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Narodowy i Wojewódzki Fundusze Ochrony Środowiska i Urząd Marszałkowski.

Głównym atutem nowego wozu strażackiego jest zbiornik na wodę o pojemności aż 4500 litrów.Tak duży zbiornik pozwoli w przypadku pożaru zabezpieczyć odpowiednią ilość wody. Zwłaszcza, że nie wszystkie z okolicznych wsi są zwodociągowane. Ponadto na wyposażeniu wozu znajdują się: zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego, defibrylator oraz zestaw do likwidacji skażeń ekologicznych.

- To ważny dzień w życiu naszej jednostki, gdyż bardzo długo zabiegaliśmy o pozyskanie tego pojazdu. Jest to tym bardziej istotne, że na terenie naszej gminy są tylko trzy jednostki strażackie, więc mamy do obsłużenia wiele zdarzeń na rozległym terenie. To dla nas duży zaszczyt i nobilitacja, że znalazło się pięć instytucji, które wyłożyły środki na zakup nowego MANA. Obecnie nasza jednostka liczy 35 strażaków – ochotników. Od 1995 roku OSP Łomnica znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym i interweniujemy w przypadku zdarzeń na terenie gminy Mysłakowice jak i Powiatu Jeleniogórskiego. Rocznie zaliczamy od 90 do 130 wyjazdów do pożarów, zdarzeń drogowych oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Twoja reakcja na artykuł?

26
74%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
7
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group