Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7845
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy tomograf dla szpitala

Sobota, 23 stycznia 2021, 8:58
Aktualizacja: 9:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy tomograf dla szpitala
Fot. MT
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych zostanie przekazanych szpitalom w całej Polsce 19 tomografów komputerowych. Urządzenia te mają trafić do wybranych szpitali w ciągu kilku najbliższych dni. Wszystkie zakupione przez ARM tomografy są nowe, od różnych producentów, o różnych parametrach. Wybór urządzenia dla konkretnego szpitala będzie dokonywany w uzgodnieniu z dyrekcją poszczególnych placówek, uwzględniając ich specyficzne potrzeby - powiedział Krzysztof Mróz, który zapewnia, że jeden z tomografów komputerowych z tej puli trafi do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.
W czwartek kontaktowałem się z premierem Mateuszem Morawieckim, który wstępnie potwierdził, że jeleniogórski szpital otrzyma potrzebny tomograf - powiedział Krzysztof Mróz, senator PiS.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej dysponuje dwoma tomografami komputerowymi. Jeden wykorzystywany jest do szybkiej diagnostyki w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, drugi zaś używa się na potrzeby innych oddziałów oraz dla pacjentów z zewnątrz. W listopadzie ubiegłego roku awarii uległ drugi z tomografów, który miał już ponad 10 lat, a jego naprawa szacowana była na ponad 700 tys. zł. Od tego momentu dyrekcja szpitala zabiegała o nowe urządzenie, ponieważ nie posiadała własnych środków na jego wymianę. Kilka tygodni temu stosowny wniosek do rządu o przekazanie dla szpitala w Jeleniej Górze nowego tomografu komputerowego złożył wojewoda dolnośląski.

Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować wojewodzie Jarosławowi Obremskiemu za wsparcie w moich staraniach o pozyskanie tomografu. Oczywiście olbrzymie podziękowanie należy się przede wszystkim premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który życzliwie podszedł do przedstawionej prośby – dodał senator Krzysztof Mróz.

Brak jednego z tomografów, który jest niezbędnym urządzeniem we współczesnej diagnostyce medycznej, był dla szpitala poważnym problemem. Wszyscy pacjenci musieli korzystać z tomografu znajdującego się przy SOR-ze, co mocno dezorganizowało pracę szpitala.

Swoje prośby o wymianę niesprawnego urządzenia kierowaliśmy do wielu osób i instytucji. Bardzo szybko na nasze apele odpowiedział senator Krzysztof Mróz, który zadeklarował wszelką pomoc w tym zakresie – powiedział Tadeusz Szczerbaty, zastępca dyrektora szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

73
84%
Cieszy
6
7%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
0
0%
Złości
5
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group