Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3716
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nowy szef w KSWiK

Czwartek, 11 czerwca 2020, 8:01
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2020, 5:06
Autor: WAC
Powiat: Nowy szef w KSWiK
Fot. WAC
Z pewnym opóźnieniem wywołanym pendemią koronawirusa Rada Nadzorcza Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji dokonała wyboru nowego prezesa zarządu tej spółki.

W szranki konkursowe stanęło trzech kandydatów: dotychczasowy prezes Arkadiusz Gerono, Robert Tarsa i Dariusz Daraż. Najwięcej punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej uzyskał ten ostatni i 23 czerwca ma zostać powołany na nowego szefa wodociągowej spółki. Za jego wyborem padły trzy głosy, przeciw byli dwaj przedstawiciele gmin udziałowców KSWiK.

Takim samym stosunkiem głosów Rada Nadzorcza odwołała dotychczasowego prezesa A. Gerono.
Do nietypowej sytuacji doszło podczas głosowania na wiceprezesa KSWiK. Mimo że podczas rozmów najlepiej wypadł A. Gerono, za jego wyborem było jedynie dwóch udziałowców (Mysłakowice i Szklarska Poręba), a przeciw trzech (Piechowice, Podgórzyn i Kowary). Dodajmy, że gminy te były też za jego odwołaniem ze stanowiska prezesa. Reasumując: wyboru wiceprezesa ostatecznie nie dokonano.

Nowy prezes KSWiK Dariusz Daraż jest doktorem nauk ekonomicznych i przez wiele lat był związany ze spółką Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia S.A. W latach 2015 – 2018 był jej prezesem. Po odejściu z bogatyńskich wodociągów został prezesem Przedsiębiorstwa Miejskiego Synergia w Leśnej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
17
85%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group