Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7742
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy samochód ratowniczo–gaśniczy dla OSP w Siedlęcinie

Czwartek, 30 października 2014, 7:45
Aktualizacja: 7:47
Autor: Mea
Region: Nowy samochód ratowniczo–gaśniczy dla OSP w Siedlęcinie
Fot. OSP Siedlęcin
Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlęcinie doczekała się nowego samochodu ratowniczo–gaśniczego marki Ford. – Jego koszt to 240 tys. zł, a środki zostały pozyskane z Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, Urzędu Marszałkowskiego i Stowarzyszenia Nasz Siedlęcin oraz z OSP Siedlęcin – mówił Marcin Berej, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlęcinie.

Samochód jest w pełni wyposażony, posiada: moduł gaśniczy, zbiornik na 300 litrów wody, cztery aparaty powietrza, piłę spalinową, cztery kombinezony do ratownictwa wodnego oraz pompy - szlamową, spalinową, elektryczną i pływającą, torbę medyczną, deskę ratowniczą, latarki, radia, itp.

- Wcześniej dysponowaliśmy jedynie żukiem z 1976 r. Czterdziestoletnie auto nie nadawało się do szkolenia młodych strażaków, bo nie posiadało nawet zbiornika z wodą. Teraz mieszkańcy Siedlęcina mogą czuć się bezpiecznie, bo mamy nowoczesny sprzęt – powiedział Marcin Berej.

- Czekamy jeszcze na dokumenty pojazdu i już od piątku (31.10.) 38. strażaków z OSP w Siedlęcinie oraz drużyny młodzieżowe (męska i żeńska) będą mogli szkolić się na nowym samochodzie ratowniczo-gaśniczym – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group