Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 8867
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy rok szkolny w OREW Architekton

Czwartek, 5 września 2019, 6:02
Aktualizacja: Niedziela, 8 września 2019, 9:22
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowy rok szkolny w OREW Architekton
Fot. OREW Architekton
Drugi rok działalności Ośrodku Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczym Architekton – placówki oświatowej dla dzieci niepełnosprawnych – ruszył pełną parą.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym Architekton w Jeleniej Górze odbyła się, podobnie jak w innych placówkach oświatowych, 2 września. To już drugie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w historii placówki. Poprzedni - dzieci odpowiednio do toku zajęć: edukacyjno – terapeutycznych (realizujące podstawę programową dla dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi w stopniu umiarkowanym i znacznym) oraz rewalidacyjno – wychowawczych (zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim) - zakończyły otrzymaniem świadectw z promocją do następnych klas oraz dyplomów za uczestnictwo w zajęciach.

W zeszłym roku zaczynaliśmy działalność z piątką podopiecznych - mówi Andrzej Żelasko z OREW Architekton. - Teraz zaufali nam kolejni rodzice i liczba naszych podopiecznych urosła do dwunastu. Zgodnie z profilem placówki prowadzimy edukację, terapię i wychowanie dzieci poczynając od wychowania przedszkolnego, poprzez pierwszy i drugi etap edukacji, kończąc na edukacji w okresie szkoły przysposabiającej do pracy. W tym roku szkolnym zwiększyliśmy liczbę kadry o następnych nauczycieli z pasją i energią do pracy z często bardzo chorymi dziećmi (z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami w postaci niepełnosprawności ruchowej, niedosłuchem, niedowidzeniem oraz autyzmem i zespołem Aspergera, a także niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim). Duży nacisk kładziemy na zajęcia z psychologiem, neurologopedą a także fizjoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej oraz dogoterapeutą. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za sprawną współpracę i gotowość do pomocy ze strony Urzędu Miasta. Liczymy na kolejny dobry rok szkolny i dalszą owocną współpracę na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group