Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6008
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy prezes Rady Działalności Pożytku Publicznego (foto)

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 listopada 2016, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2016, 8:11
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Prywatne Mirosława Bołociucha
Mirosław Bołociuch, prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Okręg Ju Jitsu został wybrany na przewodniczącego jeleniogórskiej Rady Pożytku Publicznego. Zastąpił na tym stanowisku Arkadiusza Wojtkiewicza, który po roku pracy zrezygnował z tej funkcji.

– Moją misją jest zjednoczenie i zaktywizowanie wszystkich organizacji funkcjonujących w naszym mieście, bo razem można naprawdę o wiele więcej zrobić dla mieszkańców – mówi Mirosław Bołociuch.

Mirosław Bołociuch od dwóch lat prowadzi swoje stowarzyszenie. Od 26 lat jest instruktorem sportowym, posiada również międzynarodowe uprawnienia instruktorskie. Jest nie tylko nauczycielem japońskiej sztuki walki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również organizatorem półkolonii dla najmłodszych z Jeleniej Góry.

Ma 56 lat i zanim związał się z ju jitsu, wiele lat pracował w wielkich firmach. Przewodniczącym jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego został wybrany we wtorek (15.11) i będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe dwa lata. Na ten czas ma ambitne plany.

- Wiem, że w naszym mieście jest wiele organizacji pożytku publicznego, które czują się pozostawione same sobie, przez co nie mają większej motywacji do działania – mówi Mirosław Bołociuch. – Wiele środowisk działających w sferze OPP jest też u nas skonfliktowanych, dlatego zrobię wszystko, by – jeśli to tylko będzie możliwe – pogodzić je. Chcę pokazać, że działając razem można zrobić naprawę o wiele więcej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno w sferze sportu, jak i w innych dziedzinach.

- Jelenia Góra jest miastem seniorów, którzy czują się odsunięci na bok, a przecież można wykorzystać ich wiedzę i doświadczenia do działania, a także zaangażować ich do uczestnictwa we wspólnych projektach. Chciałbym też zmieniać obecną rzeczywistość i zaangażować do działania młodych. Tych swoich założeń nie zrealizuję jednak sam. Potrzebuję do pomocy przede wszystkim przedstawicieli jeleniogórskich OPP, jak i mieszkańców. Wspólnie możemy pozyskiwać o wiele większe pieniądze i organizować ciekawe przedsięwzięcia – dodaje Mirosław Bołociuch.

W skład jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzą: Mirosław Bołociuch, Bogusław Gałka, Zygmunt Łaskawiec, Robert Obaz, Lech Piotrowski, Sylwia Rehlis, Stanisław Schubert, Marcin Wierzchucki, Arkadiusz Wojtkiewicz, Halina Moszyńska, Leszek Wrotniewski, Maciej Zawierucha, Janina Ziętek i Honorata Ziubrak.

Kontrkandydatką Mirosława Bołociucha była Halina Moszyńska, która podczas niejawnego głosowania otrzymała o jeden głos mniej (5 głosów) od wybranego. Wiceprzewodniczącym rady jest Lech Piotrowski, a sekretarzem Robert Obaz.

Rada Działalności Pożytku Publicznego to organ opiniodawczo-doradczy Prezydenta, Starosty, Burmistrza, Wójta i pełni rolę konsultacyjną.

Najbliższe spotkanie Rady Działalności Pożytku Publicznego z organizacjami pozarządowymi zaplanowane jest na 8 grudnia br. w Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~gluś 18-11-2016 8:25
gratulacje - może wreszcie coś się zmieni i nie będą premiowani jedyni ci co od lat dużo mówią że robią i ciągle wokół się tworzą szum
~ 18-11-2016 8:43
Ja też jestem z zawodu ''Prezesem'' nic nie robię ,kasę biore ,,do 67 lat dociągnę bo tylko to umię.....
~zaboberek 18-11-2016 9:22
Czy to jest funkcja społeczna,czy też dodatkowa "fucha" płatna z naszych podatków?
~życzę 18-11-2016 10:44
poparcia przede wszystkim w gronie Rady OPP
~do zaboberek 18-11-2016 10:59
społeczna w 100%
~Gość 18-11-2016 12:17
Skoro w tej Radzie jest dwóch panów , którzy zasiadaja we wszytkich Radach Stowarzyszeniach, Fundacjach, itd to chodzi o niezła kasę. Panie Mirku, proszę mieć oczy szeroko otwarte.
~ 18-11-2016 12:23
Gratuluję! Życzę by udało się do współpracy zaangażować więcej stowarzyszeń i grup społecznych niż w tej chwili .A podobno jest ich w Jeleniej Górze ponad 300!
~Gość 18-11-2016 13:18
Znam Pana Mirosława i powiem tak szkoda mi go bo są osoby w radzie które nie pozwola mu działać ,ale pozdrawiam i trzymam kciuki !!
~Gość 18-11-2016 14:08
Znam Pana Mirosława i powiem tak szkoda mi go bo są osoby w radzie które nie pozwola mu działać ,ale pozdrawiam i trzymam kciuki !!
~xxx 18-11-2016 14:28
uwaga donosiciel
~Matka 18-11-2016 19:30
do zaboberek może zamiast krytykować sam byś się wziął za robotę za te wielkie pieniądze. Panie Mirku dziękujemy za to co robi Pan dla naszych dzieci
~do 12,23 18-11-2016 20:26
Pan Bogusław Gałka to już wszędzie jest zaangażowany. A jak wiadomo wszędzie to nie wiele albo nic nie... Ostatnio podobno załapał się na dyrektora PFRON-u we Wrocku. No BRAWO !!
~ 18-11-2016 21:26
Cieszy fakt, że prezydenta wyposażono w organ doradczy. a...lizując jego skład nie zdziwi mnie, gdy organ uchwali aby prezydenta odwołać przed upływem kadencji
~Listonosz 18-11-2016 22:34
Jak czytam ze w radzie jest Pani Sylwia Rehlis to ręce mi opadają. Pan Prezidente już załatwil Pani Sylwi robotę w teatrze , teraz Rada. Jak nic szykuje Panią na swoje listy wyborcze. Pan z Dziwiszowa tez wszędzie zasiada, podobno niebawem zasiądzie w jednym rzędzie z Panamimz PiS-u. Jak dobrze Państwo prześledzą wszystkie organizacje, rady itp. to okazuje sie ze siedzą w nich te same osoby. Czy w Jeleniej Gorze nie ma nowych, solidnych, wykształconych ludzi? Czy tez te ,,stare betony" nie dadzą dojść nikomu do czegokolwiek? Słyszę głosy ze to wina Prezidente ,ze w Jeleniej Gorze jest tak zle, ale uważam ze to nie tylko wina Prezidente, to wina tych ,,betonów", dziwiszowskich, staniszowskich i dorzucę jeszcze do tego papajosa. Pamiętacie film ,,Układ zamknięty"? Tu on jest, w Jelonce.
~N 5-11-2019 14:32
do: ~Listonosz (22:34)
Posiadam tytuł magistra i również składałam swoją kandydaturę na stanowisko w Urzędzie i mnie nie wybrano. Wszystkie te konkursy organizowane przez Prezydenta do tylko taki pic na wodę. Wpychali i będą wpychać tylko swoich znajomych żeby kasa została w "rodzinie". Dowiedziałam się również, że dostają ogromne dofinansowanie z unii europejskiej, które dzielą między sobą zamist finansować rozwój miasta a w jakim stanie jest Jelenia Góra to wszyscy widzą. Pani Sylwia będzie zarabiać pewnie około ponad 10-12 tyś zł miesięcznie plus dodatki za posiadanie mamusi w Radzie Miasta. WSTYD PANIE PREZYDENCIE
~sajmon 19-11-2016 8:20
Zabetonowane stanowiska w Jeleniej to norma. Kumoterstwo i kolesiostwo, dziwne układy są na porządku dziennym. Prezes kilku spółek w tym radny, rzecznik kilku spółek, społecznik na 10 etatach :) Jak taka osoba może reprezentować interes społeczny i interes kilku spółek gdy są one np. sprzeczne ? Będzie działać na szkodę jednej ze stron ?
~gluś 19-11-2016 14:53
Pani Sylwia Rehlis młoda, dobrze wychowana, kompetentna osoba, wygrała uczciwie otwarty konkurs na wolne stanowisko w Teatrze :) jak ktoś ma jakieś dowody że tak nie było to ma obowiązek powiadomić prokuraturę - powodzenia :(
~zyza 21-11-2016 16:16
To nie tylko P. Sylwia ale jej mamusia p.Grazyna Pawlukiewicz-Rehlis, którą p. Prezydent obsadził w radzie niepełnosprawnych a nowy Przewodniczący Rady Pożytku powinien pamiętać jaki jest cel jej powołania: pomoc organizacjom pozarządowym a nie politykierstwo.
~do zyza 22-11-2016 10:15
Pani Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis od lat jest w radzie ds. osób niepełnosprawnych, bo jest fachowcem w tej dziedzinie, jest także w powiatowej radzie ds. osób niepełnosprawnych bo powszechnie ceniona jest jej postawa, merytoryczne przygotowanie, wiedza a nade wszystko serce dla innych, w obu radach pracuje się społecznie bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, droga Zyzo zapytaj swoją koleżankę ziutę kokos, niech Ci wyjaśni jak to działa i dlaczego jej w tych radach nikt nie chce, bo dziwne że jeśli w radzie ziuty brak, to prace idą do przodu, choć i tu ziuta próbuje wkładać od czasu do czasu kij w szprychy, w środowisku jest jednak znana z tego i dlatego nikt się już jej działaniami nie przejmuje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group