Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8364
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy prezes Rady Działalności Pożytku Publicznego (foto)

Piątek, 18 listopada 2016, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2016, 8:11
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowy prezes Rady Działalności Pożytku Publicznego (foto)
Fot. Archiwum Prywatne Mirosława Bołociucha
Mirosław Bołociuch, prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Okręg Ju Jitsu został wybrany na przewodniczącego jeleniogórskiej Rady Pożytku Publicznego. Zastąpił na tym stanowisku Arkadiusza Wojtkiewicza, który po roku pracy zrezygnował z tej funkcji.

– Moją misją jest zjednoczenie i zaktywizowanie wszystkich organizacji funkcjonujących w naszym mieście, bo razem można naprawdę o wiele więcej zrobić dla mieszkańców – mówi Mirosław Bołociuch.

Mirosław Bołociuch od dwóch lat prowadzi swoje stowarzyszenie. Od 26 lat jest instruktorem sportowym, posiada również międzynarodowe uprawnienia instruktorskie. Jest nie tylko nauczycielem japońskiej sztuki walki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również organizatorem półkolonii dla najmłodszych z Jeleniej Góry.

Ma 56 lat i zanim związał się z ju jitsu, wiele lat pracował w wielkich firmach. Przewodniczącym jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego został wybrany we wtorek (15.11) i będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe dwa lata. Na ten czas ma ambitne plany.

- Wiem, że w naszym mieście jest wiele organizacji pożytku publicznego, które czują się pozostawione same sobie, przez co nie mają większej motywacji do działania – mówi Mirosław Bołociuch. – Wiele środowisk działających w sferze OPP jest też u nas skonfliktowanych, dlatego zrobię wszystko, by – jeśli to tylko będzie możliwe – pogodzić je. Chcę pokazać, że działając razem można zrobić naprawę o wiele więcej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno w sferze sportu, jak i w innych dziedzinach.

- Jelenia Góra jest miastem seniorów, którzy czują się odsunięci na bok, a przecież można wykorzystać ich wiedzę i doświadczenia do działania, a także zaangażować ich do uczestnictwa we wspólnych projektach. Chciałbym też zmieniać obecną rzeczywistość i zaangażować do działania młodych. Tych swoich założeń nie zrealizuję jednak sam. Potrzebuję do pomocy przede wszystkim przedstawicieli jeleniogórskich OPP, jak i mieszkańców. Wspólnie możemy pozyskiwać o wiele większe pieniądze i organizować ciekawe przedsięwzięcia – dodaje Mirosław Bołociuch.

W skład jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzą: Mirosław Bołociuch, Bogusław Gałka, Zygmunt Łaskawiec, Robert Obaz, Lech Piotrowski, Sylwia Rehlis, Stanisław Schubert, Marcin Wierzchucki, Arkadiusz Wojtkiewicz, Halina Moszyńska, Leszek Wrotniewski, Maciej Zawierucha, Janina Ziętek i Honorata Ziubrak.

Kontrkandydatką Mirosława Bołociucha była Halina Moszyńska, która podczas niejawnego głosowania otrzymała o jeden głos mniej (5 głosów) od wybranego. Wiceprzewodniczącym rady jest Lech Piotrowski, a sekretarzem Robert Obaz.

Rada Działalności Pożytku Publicznego to organ opiniodawczo-doradczy Prezydenta, Starosty, Burmistrza, Wójta i pełni rolę konsultacyjną.

Najbliższe spotkanie Rady Działalności Pożytku Publicznego z organizacjami pozarządowymi zaplanowane jest na 8 grudnia br. w Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
800
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group