Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7217
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy prezes jeleniogórskiego TBS–u

Sobota, 7 kwietnia 2012, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
Decyzją prezydenta Marcina Zawiły, Sylwester Izydorczyk nie jest już prezesem jeleniogórskiego TBS–u. Został on odwołany z tej funkcji, bo spółka nie wykazywała wyników finansowych. Jego miejsce zajął dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej, Marek Wojnarowski, związany z Platformą Obywatelską.

Jeleniogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstało w 1999 roku. Od początku powstania spółka była zarządzana przez odwołanego ostatnio Sylwestra Izydorczyka.

- Jeleniogórski TBS został powołany do tego, by zarabiał pieniądze i tworzył kolejne mieszkania. W pewnym momencie wyczerpała się formuła budowania nowych mieszkań, a jednocześnie spółka zaczęła przynosić straty. Program naprawczy, który został zaproponowany przez byłego prezesa, nie wykazywał szans na wyjście z tej sytuacji, dlatego zapadła decyzja o zmianach. Obowiązki powierzyliśmy dotychczasowemu szefowi rady nadzorczej – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Miasto Jelenia Góra posiada 87,49 % udziałów, pozostałe 12,51 należą do czterech prywatnych udziałowców. Marek Wojnarowski mieszka w Lubinie, gdzie jest szefem zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej, pod szyldem której startował w wyborach na prezydenta Lubina. Prowadzi też Agencji Obrotu Wierzytelnościami „Progres”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group