Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3654
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy plac zabaw w Sobieszowie już służy dzieciom

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Piątek, 26 października 2012, 9:36
Aktualizacja: 19:29
Autor: AP
Fot. TED
Wielką radość dzieci można było zobaczyć na uroczystym otwarciu nowo powstałego placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 w Sobieszowie wybudowanego w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Całość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali, krótki program artystyczny i zaprosili gości na mały sprawdzian sprawności fizycznej, a przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili na słodki poczęstunek.

- Utworzenie placu zabaw to dla dzieci nowa strefa aktywnej zabawy – mówiła jedna z mam. - Na miękkiej i bezpiecznej powierzchni zamontowano urządzenia, które zapewnią uczniom aktywność ruchową i z pewnością umilą pobyt w szkole. Plac zabaw jest dostępny dla wszystkich dzieci również w dni wolne od szkoły - dodała.

Dzieci zgodnym chórem dziękowały za tak piękny plac zabaw. – Tu jest super, każdą wolną chwilę spędzam na tym placu - mówiła Natalka. - Ja również - wtórował jej Kacper.

- Atrakcji jest wiele, ale pamiętajmy, aby zachować zasady elementarnego bezpieczeństwa i wychowania. Zabawki i zjeżdżalnie niech wam służą, w końcu tak długo czekaliście na swój kącik zabaw - mówił pan Zbigniew Stępień.

Oficjalnego otwarcia, poprzez przecięcie wstęgi dokonali z-ca prezydenta Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Edukacji Paweł Domagała, radny Janusz Wojtas, dyrektor Przedszkola Monika Sołek, dyrektor szkoły Zbigniew Stępień oraz delegacja uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group