Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7350
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy plac zabaw (nie tylko) dla Jedenastki

Środa, 5 września 2018, 13:09
Aktualizacja: Sobota, 8 września 2018, 6:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy plac zabaw (nie tylko) dla Jedenastki
Fot. Przemek Kaczałko
Przy budynku dawnego Gimnazjum Nr 4 przy ul. Karłowicza w Jeleniej Górze powstał nowy plac zabaw, który będzie służył przede wszystkim uczniom klas I–III Szkoły Podstawowej Nr 11, ale po godzinach pracy szkoły będzie też dostępny dla wszystkich dzieci.

We wtorek (4.09) oficjalnie otwarto nowy plac zabaw, na terenie którego zamontowano sześć nowych urządzeń oraz wykonano nawierzchnię, która ma być bezpieczna dla małych użytkowników. Dodatkowo, wkrótce pojawi się kilka urządzeń z Term Cieplickich i to nie jedyne inwestycje, które przewiduje się na tym terenie.

Przewidujemy na tym terenie kompleks dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz boisko, które będzie odnowione - powiedział Eugeniusz Sroka, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11. - Mamy pewne pomysły - boisko będzie nadzorowane przez dwa jeleniogórskie kluby: Karkonosze i KKS. Mamy już zamówione ramy poliwęglanowe, które pozwolą, aby pani, która pilnuje dzieci na placu zabaw, jednocześnie widziała dzieci grające w piłkę - wyjaśnia dyrektor.

Od godz. 16:15 do zmierzchu teren szkoły ma być otwarty również dla spoza szkoły. W czasie wakacji wykonano szereg robót, również wewnątrz placówki przy ul. Karłowicza.

Z piwnicy zrobiono piękne boksy, wyposażone na nowo. Sale lekcyjne dzięki ogromnemu wkładowi rodziców (143 rodziców odpowiedziało na apel dyrekcji o pomoc w przygotowanie sal) zostały odmalowane, pomagali w układaniu nawierzchni, kafelek. W sumie Miasto wydało 500 tysięcy na przygotowanie szkoły, z czego 250 tysięcy kosztowała strefa dojazdowa, a 130 tysięcy plac zabaw - wylicza E. Sroka.

Jak podkreśla dyrektor, funkcjonowanie w jednym budynku uczniów klas I-III z młodzieżą z trzeciej klasy gimnazjum nie stanowi żadnej przeszkody.

Zauważyłem, że gimnazjaliści dostosowali się i jestem mile zaskoczony - powiedział dyrektor Sroka.

Twoja reakcja na artykuł?

16
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
17%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group