Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7029
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy Jork w Galerii Korytarz

Niedziela, 24 lutego 2019, 9:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2019, 6:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy Jork w Galerii Korytarz
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury miał miejsce wernisaż wystawy "NYC – zapis wyobrażonego" autorstwa Krzysztofa Niewiadomskiego. Wystawę można oglądać do 20 kwietnia 2019 roku.

Jak podkreślają organizatorzy, NYC - zapis wyobrażonego to "fotograficzny zapis podróży do miejsca upragnionego, zderzenie wyobrażonego z zastanym".

Krzysztof Niewiadomski (ur. 1965 r.), mieszka w Jeleniej Górze. Jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Okręg Dolnośląski. Zajmuje się fotografią tradycyjną, dokumentalną, czarno-białą. Pierwszą indywidulaną wystawę przedstawił w 2000 roku w galerii „Korytarz” w Jeleniej Górze. Kolejne prace pokazał na wystawie „Zapis miejsca” w 2011, rok później odbyła się wystawa „Aufzeichnung des Ortes” w Bautzen, następna wraz z Ewą Andrzejewską i Wojciechem Zawadzkim we wroclawskim Browarze Mieszczańskim „Manifestacje czyli prace ręczne” a w 2018 miała miejsce wystawa „Kopie robocze” w ASP Wrocław.
Równolegle uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą - opowiadał Tomasz Mielech z JCK.

Wojciech Zawadzki pisał: „Fotografia Krzysztofa Niewiadomskiego jest dokumentem. Dokumentem wypełnionym poezją. Swoistym klimatem. Rejestracja miejsc i chwil przypominająca ślizganie wzroku po ścianach pokoju wypełnionego rzeczami i pamiątkami, z których każda ewokuje myśl, refleksję, wspomnienie. O ile każda z fotografii wydaje się być pojedynczym spojrzeniem, to ich suma dowodzi świadomości widzenia. Widzenia fotograficznego, pewnego wyczucia kadru” (źródło: ZPAF)

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group