Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 14384
Zalogowanych: 110
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy inwestor w jeleniogórskiej strefie

Wtorek, 1 października 2013, 7:10
Aktualizacja: Środa, 2 października 2013, 7:58
Autor: UM
Jelenia Góra: Nowy inwestor w jeleniogórskiej strefie
Fot. UM
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i Achim Carstanjen, prezes zarządu firmy Industrial Packaging Solution (IPS), reprezentujący niemiecką Grupę Fuerstenberg Holz podpisali wczoraj (30.09.) w Ratuszu umowę notarialną na zakup działki w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Cieplicach.

- W Jeleniej Górze znaleźliśmy dobre warunki dla realizacji naszych planów – powiedział A. Carstenjen. – Nie ukrywam, że dokonywaliśmy rozeznania także w innych miejscowościach, ale tu zastaliśmy pełne zrozumienie i życzliwe wsparcie władz Jeleniej Góry. To pomogło nam podjąć tę decyzję – podkreśla prezes.

Po zakupie działki kolejnym krokiem będzie projektowanie techniczne obiektów, których budowa zacznie się wiosną 2014 r., a od 2015 r. ruszy produkcja opakowań drewnianych, przeznaczonych głównie na rynek środkowoeuropejski, do Niemiec, Czech i Polski. Na starcie zatrudnienie otrzyma 55 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy szukasz swoich szans na wygraną w grach Lotto?

Oddanych
głosów
311
Tak, regularnie
21%
Tak, ale tylko przy dużych kumulacjach
30%
Nie, nigdy
49%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak się uspokoić i odstresować w kilkanaście sekund?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Pogoda
Jest potwornie ślisko, a jak będzie w najbliższych dniach?
 
112
Przejechał mu samochodem po nogach!
 
Jelenia Góra - KARR
Relacja z Noworocznego Koncertu
 
Karkonosze
Lola w Szklarskiej Porębie otwarta
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group