Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nowy album o regionie

Poniedziałek, 28 grudnia 2020, 9:30
Autor: WAC
Powiat: Nowy album o regionie
Fot. użyczone
Unikatowe zdjęcia górskich widoków oraz największych atrakcji turystycznych powiatu znalazły się w nowo wydanym albumie pod tytułem „Kraina Ducha Gór”.

Na kartach albumu znalazło się ponad 120 zdjęć romantycznych wschodów i zachodów słońca w różnych porach roku, sielankowe panoramy Karkonoszy, Rudaw Janowickich, Gór Izerskich i Gór Kaczawskich, kadry najciekawszych atrakcji architektonicznych, punktów widokowych, szlaków turystycznych mieszczących się w gminach: Mysłakowice, Janowice Wielkie, Podgórzyn, Kowary, Karpacz, Szklarska Poręba, Piechowice oraz w Jeleniej Górze. Autorami zdjęć są Grzegorz Truchanowicz i Rafał Kotylak - znani pasjonaci fotografii krajobrazowej.

Prace nad albumem trwały około dwa lata - mówi Grzegorz Truchanowicz. - Powstało około 1500 ujęć, których wykonanie wymagało przejścia blisko tysiąca kilometrów, zaś obróbka pochłonęła kilkaset godzin spędzonych przy komputerze. Zdecydowana większość zdjęć, które znalazły się w albumie została opublikowana po raz pierwszy. Staraliśmy się, aby były to widoki nieoczywiste, dlatego ujęcia często były wykonywane z lokalizacji gdzie rzadko docierają turyści.

Album powstał dzięki realizacji projektu przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łomnicy oraz partnerów: Urząd Gminy w Mysłakowicach, tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Senior w ramach projektu grantowego pn. „Wspólne działanie promocyjne całego obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór pod wspólnym szyldem - Kraina Ducha Gór”. Wydawcą albumu jest AD REM Jelenia Góra.

W ramach realizacji zadania i wspólnej współpracy wszystkie gminy należące do LGD otrzymają po kilkadziesiąt sztuk albumów na cele promocyjne. Dotychczasowe zainteresowanie albumem jest jednak na tyle duże, że nie jest wykluczony jego dodruk, który będzie dostępny na rynku księgarskim.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
4
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
212
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group