Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe więzi polsko–żydowskie. W młodych siła!

Czwartek, 19 maja 2011, 13:52
Aktualizacja: Piątek, 20 maja 2011, 10:17
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nowe więzi polsko–żydowskie. W młodych siła!
Fot. Agrafka
Wczoraj w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbyło się spotkanie z Małgorzatą Czajkowską, przewodniczącą Komitetu Polska–Izrael i członkinią zarządu Rotary Club Jelenia Góra, z którą o dialogu polsko–żydowskim rozmawiała Sandra Nejranowska–Białka.

Spotkania młodzieży z krajów i narodowości, które mają wspólną negatywną przeszłość historyczną, stanowią sposób na odrzucenie dawnych uraz i rozwinięcie na nowo pięknej nici przyjaźni i współpracy.

W 2007 roku Małgorzata Czajkowska nawiązała współpracę z Zyporą Frank, która pełniła funkcję sekretarza komitetu Izrael - Polska. – Ustaliłyśmy, że współpracę rozpoczniemy od wymiany młodzieży – powiedziała Małgorzata Czajkowska, przewodnicząca Komitetu Polska-Izrael.

W maju 2007 roku na Konferencji Dystryktu w Szczecinie nastąpiło spotkanie z DG Ranem Linem i Zyporą Frank. Omówiono współpracę komitetów i współpracę młodzieży w ramach Interactu. W maju 2007 roku pierwsza polska delegacja rotarian i młodzieży wyleciała do Izraela. Były to dzieci członków RC Karkonosze, RC Świdnica-Wałbrzych i Warszawa Józefów.

- Spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem Rotary i Interact Clubu Gan Yavne. Przygotowali oni dla nas interesujący program pobytu. Braliśmy też udział w Konferencji Dystryktu 2490. Zostały nawiązane partnerskie kontakty z RC Gan Yavne. O wysokiej randze tej wizyty świadczy fakt, że zostaliśmy przyjęci na audiencji przez Agnieszkę Magdziak-Miszewską, Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Izraelu, która aktywnie wspiera naszą działalność – dodała Małgorzata Czajkowska.

Od tej pory rozwija się prężnie współpraca polsko-żydowska, a młodzież dzięki temu może poznawać nie tylko muzea i historię, lecz także zasila iskrę przyjaźni polsko-żydowskiej i łamania stereotypów w tym zakresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group