Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7552
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe ulice będą doświetlone jeszcze w tym roku

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 grudnia 2015, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2015, 10:10
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. AP
Do połowy grudnia br. nowe oświetlenie powstanie w Cieplicach i Sobieszowie przy ulicach: Korfantego, Dworskiej, Pionierskiej i Malinnik oraz Zamkowej i Młyńskiej. Będą to ostatnie w tym roku doświetlone trakty, choć potrzeb jest znacznie więcej.

Niemal każde doświetlenie ulic poparte jest wnioskami mieszkańców, którzy składają pisma o wykonanie tych inwestycji w obawie o własne bezpieczeństwo.

W wymienionych miejscach wykonane zostaną nowe linie i ustawione będą słupy, na których wykonawca zamontuje nowe oprawy świetlne. Prace wykonuje wyłoniony w drodze przetargu Zakład Budownictwa Elektrycznego i Telekomunikacyjnego z Mysłakowic.

- Będzie to oświetlenie ledowe – mówi Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, który przyznaje, że potrzeb w zakresie doświetlenia ulic czy wymiany latarni jest bardzo wiele.

- Cały czas mieszkańcy składają wnioski w tym zakresie – przyznaje wiceszef zarządu dróg i mostów. Z planów inwestycyjnych na lata 2016 – 2020 wynika, że na nowe oświetlenie jest przewidziane m.in. na ulicach: Bankowej, Bohaterów Getta, Fortecznej, Górnej, Grodzkiej, Jana Pawła II, Jasnej, Jeleniej, Kamienne Schodki, Konstytucji 3 Maja, Krótkiej, Kubsza, Mickiewicza, Nowowiejskiej, Ogińskiego, Wolności czy Cieplickiej.

- Część oświetlenia jest w zarządzaniu miasta, a część w rękach firmy Tauron – wyjaśnia Piotr Dyła. – Na wymianę miejskich latarni chcemy pozyskać pieniądze unijne, ale czy to się uda, zobaczymy – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group