Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4882
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe tablice MZK

Sobota, 1 stycznia 2022, 5:31
Aktualizacja: 8:53
Autor: MZK
Jelenia Góra: Nowe tablice MZK
Fot. MZK
Pod koniec 2021 roku zainstalowaliśmy kolejne tablice przystankowe wyświetlające rzeczywiste czasy przyjazdu autobusów na przystanki - mówi Michał Palewicz, główny ekonomista Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Nowe tablice zostały zainstalowane obok zajezdni przy ul. Wolności w kierunku centrum oraz na przystanku niedaleko sklepu Jubilat, również w kierunku centrum. Ostatnia z nowych tablic zastąpiła wyeksploatowaną tablicę przy sklepie Rondo na Zabobrzu. W tej chwili częściowo jest ona przysłonięta przez znak drogowy, lecz MZK wystąpiło już o jego przesunięcie.

Nowe tablice są identyczne jak te, które na początku 2021r. zamontowano na odnowionej części Alei Wojska Polskiego. Są pięciowierszowe i podświetlają je wielokolorowe diody.

MZK zawiesiło dotychczas w mieście 21 tablic informacyjnych. W roku 2022 planuje kupno i montaż kolejnych. Mają zastąpić tablice starego typu wykonane w technologii LCD, których czytelność jest znacznie słabsza od nowych - ledowych.

- Przypominamy także, że na przystankach, przy których nie ma zainstalowanych tablic, każdy pasażer może zeskanować znajdującą się tam naklejkę z QR-codem. Wyświetli wówczas wirtualną tablicę na ekranie telefonu – informuje MZK.

Twoja reakcja na artykuł?

43
84%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
4
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group