Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6634
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe samochody dla policji

Piątek, 23 grudnia 2016, 12:19
Aktualizacja: Sobota, 24 grudnia 2016, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe samochody dla policji
Fot. Przemek Kaczałko
Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze wzbogaciła się o siedem nowych radiowozów (5 marki Skoda yeti oraz 2 marki Kia Ceed). Jest to efekt współpracy między samorządami a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, bowiem gminy w połowie partycypowały w kosztach zakupu pojazdów.

Cztery samochody (dwie skody i dwie kie) będą używane w Jeleniej Górze. - Mam nadzieję, że w latach następnych też będzie możliwość, żeby samorządy mogły wesprzeć zakupy dla jednostek policji w terenie – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Miasto nie po raz pierwszy w ten sposób wspiera funkcjonariuszy policji w trosce o bezpieczeństwo w mieście. W tym roku Rada Miejska przeznaczyła na ten cel 110 tys. zł.

W miejscowościach górskich bardzo przydatne będą pojazdy z napędem na cztery koła, po jednym radiowozie trafi do Szklarskiej Poręby, Karpacza i Podgórzyna. - Bardzo popieram tego rodzaju akcje. Przed nami zima, a Szklarska Poręba jest tak rozległą miejscowością, że szybkość przemieszczania się w różne zakątki miasta jest ważna – powiedział Mirosław Graf, burmistrz miasta pod Szrenicą, który również deklaruje, że będzie namawiał Radę Miejską, żeby wzięła udział w kolejnych tego typu projektach.

Komendant insp. Zbigniew Markowski podkreśla, że to bardzo ważny zakup dla policji w regionie jeleniogórskim. - Auta to nasze podstawowe narzędzia pracy. Dzisiaj rzadko mamy do czynienia z sytuacjami, kiedy policjanci interweniują pieszo. Generalnie staramy się jak najszybciej udzielić pomocy naszym mieszkańcom, stąd samochody służbowe – im szybsze, sprawniejsze, z lepszym napędem, tym lepiej służą nam – powiedział insp. Zbigniew Markowski. Pojazdy trafią do jednostek podstawowych: Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji i do terenowych jednostek górskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group