Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5156
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe radiowozy dla jeleniogórskiej policji

Wtorek, 6 lutego 2018, 13:35
Aktualizacja: 13:35
Autor: 112
Jelenia Góra: Nowe radiowozy dla jeleniogórskiej policji
Fot. KMP Jelenia Góra
Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze otrzymała kolejne, nowe radiowozy. Są to trzy pojazdy oznakowane i dwa nieoznakowane. Radiowozy zostały kupione w połowie z budżetu policji , a w połowie ze środków przekazanych przez samorządy lokalne. Pojazdy zostały dofinansowane ze środków miasta Jeleniej Góry, Urzędu Miasta w Kowarach, w Mysłakowicach i Urzędu Gminy w Starej Kamienicy.

Polska Policja kupiła lub dofinansowała zakup różnego rodzaju pojazdów służbowych dla wielu jednostek z terenu całego kraju. Trafiły one do policjantów służb patrolowo-interwencyjnych, a także operacyjnych. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w Policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Zakup tych pojazdów sfinansowano w połowie ze środków budżetowych Policji, a w połowie ze środków przekazanych przez samorządy lokalne. Pojazdy zostały dofinansowane ze środków miasta Jeleniej Góry, Urzędu Miasta w Mysłakowicach, w Kowarach oraz Urzędu Gminy Starej Kamienicy .

- Jeleniogórscy policjanci otrzymali 5 pojazdów wielozadaniowych. Są to m.in. auta takie jak: Hyundai I20, Opel Mokka i Astra z napędem na przednią oś, a także Suzuki SX4 S-CROSS z napędem 4x4. Wszystkie pojazdy wyposażone zostały w silniki benzynowe o pojemności od 1248 cm3 do 1984 cm3 i mocy od 75 do 150 KM, zależnie od wersji. Pojazdy wykorzystywane będą głównie do realizacji zadań prewencyjnych oraz służby patrolowej – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Pojazdy trafią do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze, do Komisariatu Policji w Kowarach, do Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group