Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 11746
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nowe pojemniki

Piątek, 15 kwietnia 2022, 7:01
Autor: WAC
Powiat: Nowe pojemniki
Fot. ZGK
Związek Gmin Karkonoskich kupił 6 500 sztuk pojemników na bioodpady o pojemności 120 i 240 litrów. Wkrótce trafią one do mieszkańców gmin należących do związku.

Są to pojemniki koloru brązowego z naniesioną w sposób trwały informacją do jakiego celu są przeznaczone. Pojemniki wyposażone są w otwory wentylacyjne,  niezbędne przy magazynowaniu odpadów ulegających biodegradacji.

Zakupione pojemniki przez ZGK przekazane zostaną do gmin członkowskich związku, a następnie rozdysponowane wśród mieszkańców – mówi dyrektor biura ZGK Łukasz Hada. - Zasady przekazywania pojemników do mieszkańców określi każda gmina indywidualnie. Przypominamy, że do pojemników należy wrzucać: odpady z ogrodów: skoszona trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty, fusy po kawie lub herbacie, trociny i korę drzew, niezaimpregnowane drewno, resztki jedzenia, pieczywo, skorupki po jajkach, roślinne resztki kuchenne, słoma, siano i trociny, zepsute owoce/warzywa i ich przetwory. Nie należy wrzucać do odpadów biodegradowalnych: kości, padliny, płynnych resztek, odchodów zwierząt, popiołu z węgla kamiennego, środków ochrony roślin, płyt wiórowych i pilśniowych, ziemi, kamieni, drewna impregnowanego, kurzu z odkurza, leków, suplementów, włosów i sierści. Jednocześnie prosimy, aby odpady były wrzucane do pojemników luzem, czyli bez worków i toreb plastikowych.

Twoja reakcja na artykuł?

22
55%
Cieszy
3
8%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
10
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
869
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group