Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6234
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe pojazdy dla policji

Niedziela, 27 grudnia 2020, 8:06
Autor: WAC
Region: Nowe pojazdy dla policji
Fot. policja
Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejnych 21 nowych pojazdów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek, w tym 2 skutery wodne i motocykl. Pojawią się one na drogach naszego województwa oraz szlakach wodnych.

Są to pojazdy, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz operacyjnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą sprawdzały się w trakcie realizacji konkretnych zadań - skutery wodne marki Yamaha oraz pickup Mitsubishi L200, które trafią do Komisariatu Wodnego we Wrocławiu.

Skutery wodne Yamaha oraz specjalny pickup Mitsubishi zostały w całości sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pozostałe pojazdy zakupiono częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50% na 50%. Całkowity koszt 21 nowych pojazdów to ponad 2 mln złotych.

Nowe radiowozy to samochody marek Kia, Mitsubishi o pojemności od 1400 cm³ do 2200 cm³ (poza skuterami wodnymi Yamaha i motocyklem Yamaha). Auta trafią do funkcjonariuszy z komend miejskich we Wrocławiu, Wałbrzychu, oraz komend powiatowych w Bolesławcu, Oleśnicy, Trzebnicy, Głogowie i Środzie Śląskiej. Motocykl oznakowany marki Yamaha Tracer 900 GT będzie służył funkcjonariuszom z KMP w Legnicy.

Dzięki działaniom służby logistycznej dolnośląskiej komendy i bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowsze pojazdy - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z policji dolnośląskiej. - Otrzymane samochody, skutery wodne oraz motocykl są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Twoja reakcja na artykuł?

20
48%
Cieszy
7
17%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
21%
Złości
5
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1064
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group