Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8560
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe oblicze „Ronda”

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 8:01
Aktualizacja: 13:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowe oblicze „Ronda”
Fot. TEJO
Najstarszy sklep samoobsługowy na Zabobrzu, który właśnie skończył 30 lat, będzie gruntownie zmodernizowany.

Starsi mieszkańcy największego osiedla w mieście pamiętają, jak w roku 1980 otwarto ten pawilon, którego konstrukcję importowano z Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Podobne „blaszaki” budowano zresztą w całej Polsce, a w Jeleniej Górze znajdował się już jeden tego typu sam (sklep samoobsługowy) przy ulicy Wolności.

„Rondo” otwarto akurat w dobie największego kryzysu. W sklepie przez długi czas na solidnych regałach stały jedynie musztarda i ocet. Dopiero ożywienie gospodarcze przyniosło poprawę zaopatrzenia, a zmiany ustrojowe i budowa hipermarketów oraz dyskontów stały się dla społemowskiego „Ronda” sporym wyzwaniem.

Sklep niedawno temu zamknięto, aby poddać go kuracji odmładzającej. Przy okazji placówka będzie rozbudowana, aby móc skuteczniej konkurować z leżącym naprzeciwko ryneczkiem oraz potężnym sklepem Biedronki. Kiedy „Rondo” powstawało, było jedynym tak dużym sklepem na osiedlu. Dziś jest jednym z wielu tych mniejszych. Nic więc dziwnego, że na 30-lecie w prezencie dostanie nowe, większe „oblicze”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group