Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7038
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe oblicze dworca głównego za milion złotych

Środa, 6 sierpnia 2008, 14:08
Aktualizacja: Czwartek, 7 sierpnia 2008, 9:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowe oblicze dworca głównego za milion złotych
Fot. Angela
Trwa przebudowa wnętrza gmachu stacji Jelenia Góra Główna. Cel? Poprawa wizerunku tego miejsca, uprzyjemnienie pobytu pasażerom oraz obniżenie kosztów utrzymania. Zakończenie remontu planowane jest na połowę września tego roku, a jego koszt wyniesie milion złotych.

Było brudno, nudno i obskurnie. Ma być przyjemnie i wygodnie oraz taniej w utrzymaniu. Takie są plany PKP na zagospodarowanie dworca głównego w Jeleniej Górze w najbliższych miesiącach.

Prace wydzielenia półtora tysiąca metrów z holu dworca na cele prawdopodobnie gastronomiczne prowadzone są pełną parą. Postawiono już ścianki działowe, zamontowano nowe drzwi na fotokomórkę, wymieniono posadzkę i pomalowano ściany.

– Wszystko po to by nasi pasażerowie mogli przebywać w przyjemnej atmosferze w poczekalni, mogli coś zjeść na miejscu czy napić się ciepłej herbaty zimą lub zimnego napoju latem – mówi Iwona Konat, administrator dworca głównego w Jeleniej Górze. Modernizacja ma też obniżyć koszty utrzymania tego dworca.

Jak na razie nie wiadomo, jakie obiekty gastronomiczne pojawią się na wydzielonej powierzchni. Ma ponad 1540 metrów kwadratowych. Nieoficjalnie mówi się o dyskotece i miejscach noclegowych. Mówi się, że fragment budynku chce wziąć w dzierżawę właściciel jednego z pubów w pobliżu stacji. Pracownicy PKP zaprzeczają jednak tym pogłoskom, ale nie podają żadnych faktów.

– Nie możemy na razie powiedzieć co tam będzie, bo tego jeszcze nie wiemy – mówi Iwona Konat. Po zakończeniu remontu wydzielony plac zostanie wystawiony do przetargu, ale jak na razie nie mamy żadnej oferty. Z pewnością nie będzie to żadna dyskoteka, ale usługi gastronomiczne.

Wiadomo jednak, że główne wejście na dworzec zostanie przesunięte na dolną część budynku koło postoju taksówek, miejsca zmienią również informacja PKP oraz salon prasowy, które zostaną przesunięte w stronę kas biletowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group