Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8749
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe mieszkania socjalne latem

Środa, 18 lutego 2015, 7:35
Aktualizacja: Niedziela, 22 lutego 2015, 14:07
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowe mieszkania socjalne latem
Fot. Angela
W styczniu br. Miasto miało zakończyć procedurę przejęcia budynku przy ul. Wyczółkowskiego 63, kupionego od Uniwersytetu Ekonomicznego na mieszkania socjalne. – Budynek nie został jeszcze przejęty, bo poprzedni właściciel cały czas się z niego wyprowadza – informuje Zofia Janocha, naczelnik Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej UM w Jeleniej Górze. – Ale trwa kosztorysowanie prac, które trzeba będzie tam wykonać, by zmienić jego funkcje z użytkowej na mieszkalną – dodaje. Kiedy zatem nowi lokatorzy dostaną klucze?

Wykaz osób, które otrzymały przydział na mieszkania socjalne w tym roku został wywieszony w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej oraz na stronie internetowej UM około 1,5 miesiąca temu. Ci, którzy się na tych listach nie znaleźli, mogą się odwoływać do Społecznej Komisji Mieszkaniowej. – Jest jeszcze na to kilka dni, bo termin odwołania mija 22 lutego br. – informuje naczelnik Zofia Janocha.

I z pewnością tych odwołań będzie sporo, bo na mieszkania socjalne czeka około tysiąca osób (tych, których wnioski zostały pozytywnie zakwalifikowane oraz tych z wyroków eksmisyjnych). Szacuje się natomiast, że w budynku przy ul. Wyczółkowskiego z 90 pokoi stworzonych zostanie około 60-65 lokali jedno-, dwu- i trzypokojowych.

- W całym budynku wymieniona zostanie instalacja elektryczna, która po pierwsze jest już leciwa, a po drugie - trzeba doprowadzić ją do nowo stworzonych lokali, z których każdy będzie miał osobny licznik – mówi naczelnik Zofia Janocha. – Na parterze planujemy zrobić kilka mieszkań dla osób niepełnosprawnych. W pozostałych lokalach kuchnie będą wspólne, a toalety na zewnątrz, na każdej kondygnacji, bo nie ma innej możliwości. Być może w łączonych lokalach stworzonych dla większych rodzin uda nam się zamontować kuchnie i zrobić natryski – twierdzi naczelnik Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej.

Mieszkania mają być zasiedlane na przełomie lipca i sierpnia br. Trafią do nich nie tylko biedni, ale uczciwi, ale również lokatorzy z wyroków eksmisyjnych. Za budynek po akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego Miasto zapłaci 1 mln 300 tys. zł. Tę kwotę płaci w ratach: w minionym i obecnym roku zapłaci po 500 tys. zł, a pozostałe 300 tys. zł - w roku 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group