Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 6037
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe jelenie trafiły do obiegu

Niedziela, 21 września 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: JSL
JELENIA GÓRA: Nowe jelenie trafiły do obiegu
Fot. JSL
Od soboty do końca października w wybranych sklepach w Jeleniej Górze można zrobić zakupy za jelenie płatnicze, czyli lokalne dukaty nowej emisji. Podobnie jak podczas pierwszego wydania dukatów lokalnych wczoraj ustawiła się po nie długa kolejka chętnych.

Lokalne dukaty okazały się strzałem w dziesiątkę. Zyskały ogromną popularność, dlatego zapadła decyzja o reemisji monet. Tym razem mennica państwowa wybiła monety o nominale 4 i 3 jelenie (odpowiednio 20 i 30 tysięcy sztuk). Zwiększyła się również ilość punktów, w których lokalna moneta będzie honorowana do końca października. Obie monety są wykonane z mosiądzu i ozdobione wizerunkiem jelenia oraz miejskiego ratusza wraz z fontanną neptuna.

Sprzedaż monet zainaugurowano przy okazji Wielkiego Rykowiska, które w sobotę przyciągnęło na plac Ratuszowy setki widzów. Miejski rynek był wypełniony niemal po brzegi a przed punktem sprzedaży jeleniówek sznur ludzi ustawił się już kilkadziesiąt minut przed oficjalnym początkiem sprzedaży. Kolejka nie zmniejszała się przez kilka godzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group