Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4592
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na pokładzie kina „Lot”

Czwartek, 8 września 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na pokładzie kina „Lot”
Fot. Archiwum
Wraz z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym 2011/2012 ruszył największy program edukacji filmowej. Ogólnokrajowy projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który promuje dostęp społeczeństwa do kultury i popularyzuje wartości edukacyjne wśród młodzieży szkolnej, będzie realizowany także w jeleniogórskim kinie „Lot”.

Program powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Pozwala on na realizację różnych elementów podstawy programowej. Jego celem jest także edukacja nauczycieli oraz udostępnianie im narzędzi potrzebnych do pracy z filmem w szkole.

W projekcie mogą wziąć udział dzieci od klasy pierwszej podstawówki, po uczniów z klas szkół gimnazjalnych i średnich, wraz z nauczycielami. Filmy będą wyświetlane na specjalnych pokazach w kinie „Lot”.

Wśród proponowanych tematów znajdują się zagadnienia z dziedziny języka i historii kina czy realizacji filmów, jak również zagadnienia związane z wielokulturowością czy społeczeństwem obywatelskim. Po każdym seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach, a starsi natomiast w dyskusjach.

Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytutu Sztuki Filmowej. Popierają go znani aktorzy i reżyserzy, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Maleszka, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group