Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5776
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na pokładzie kina „Lot”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 września 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Wraz z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym 2011/2012 ruszył największy program edukacji filmowej. Ogólnokrajowy projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który promuje dostęp społeczeństwa do kultury i popularyzuje wartości edukacyjne wśród młodzieży szkolnej, będzie realizowany także w jeleniogórskim kinie „Lot”.

Program powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Pozwala on na realizację różnych elementów podstawy programowej. Jego celem jest także edukacja nauczycieli oraz udostępnianie im narzędzi potrzebnych do pracy z filmem w szkole.

W projekcie mogą wziąć udział dzieci od klasy pierwszej podstawówki, po uczniów z klas szkół gimnazjalnych i średnich, wraz z nauczycielami. Filmy będą wyświetlane na specjalnych pokazach w kinie „Lot”.

Wśród proponowanych tematów znajdują się zagadnienia z dziedziny języka i historii kina czy realizacji filmów, jak również zagadnienia związane z wielokulturowością czy społeczeństwem obywatelskim. Po każdym seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach, a starsi natomiast w dyskusjach.

Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytutu Sztuki Filmowej. Popierają go znani aktorzy i reżyserzy, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Maleszka, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 8-09-2011 10:28
brawo!!3
~asio 8-09-2011 11:02
A dlaczego tylko dla szkół???
~kynlog 8-09-2011 18:56
Starego psa nie nauczy się siadać.
~mar1 9-09-2011 6:53
Już mówię dlaczego tylko dla szkół, ktoś rozpisał projekt i jak za komuny ciągnie z niego kasę, a kino jak za komuny najlepiej wypełnić młodzieżą i dziećmi, no kiedyś jeszcze były zakłady pracy, wysyłano robotników, teraz oni są już nie do dopchania na dobrze zaplanowanej imprezie:) - Komplet jest znaczy się impreza dobrze zabezpieczona, takie motto a nie jakieś tam wzniosłe cele:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group