Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8398
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe dowody: ostatni dzwonek dla spóźnialskich

Piątek, 28 grudnia 2007, 17:10
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2007, 7:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowe dowody: ostatni dzwonek dla spóźnialskich
Fot. TEJO
Miał być otwarty do osiemnastej, a urzędnicy zamknęli bramy o 15. 30. Mowa o wydziale spraw obywatelskich w ratuszu, gdzie ludzie kłębią się w tłumie, aby złożyć wnioski o nowy dowód osobisty. Tak było wczoraj.

Spóźnialskim został dzień, aby złożyć wniosek o nowy blankiet dowodu osobistego. W piątek formalności załatwiano normalnie. Przed otwarciem ratuszowej przybudówki rano przed ratuszem czekała długa kolejka petentów. Bali się powtórki sytuacji sprzed dnia.

W czwartek urząd zamknięto wcześniej.– Było tylu chętnych, że panie, które przyjmują wnioski, nie skończyłyby dziś pracy, gdyby chciały wszystkich przyjąć – informuje Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Dlatego bramy ratusza zamknięto o 15. 30, ale urzędniczki cały czas obsługiwały petentów w środku do godz. 18 – zapewnia. Dłużej nie mogą pracować, bo to wbrew przepisom. Nie mogą też pracować szybciej: w urzędzie jest tylko pięć komputerów wpiętych w specjalną sieć, która umożliwia rejestrację wniosków.

Prawdziwego nawału chętnych na złożenie wniosku o dowód można spodziewać się w sylwestra. Jerzy Łużniak podkreśla, że nie ma powodu do paniki. – Świat się nie zawali, jeśli wniosek złożymy w przyszłym roku. Wydział spraw obywatalskich będzie wymieniał dowody normalnie – zaznacza zastępca prezydenta miasta.

Oczekujący w kolejkach ludzie nie zawsze zachowują się wzorowo. – W toalecie jest bardzo brudno i ktoś zostawia puszki po piwie – powiedziała nam jedna z pań, której udało się złożyć wniosek. Nowy blankiet dowodu dostanie pod koniec lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
802
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group