Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 8966
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe ceny biletów PKP

Sobota, 29 grudnia 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowe ceny biletów PKP
Fot. Archiwum
Od 1 stycznia 2013 roku zacznie obowiązywać nowy cennik za przejazdy pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich. Część cen nieznacznie wzrośnie, ale też pojawi się sporo promocji. Ceny biletów jednorazowych na pociągi REGIO zmienią się średnio o złotówkę, a koszt codziennych podróży do pracy, szkoły czy na uczelnie na podstawie biletów okresowych zmieni się średnio jedynie o 10 groszy w przeliczeniu na jeden przejazd.

Jak tłumaczą przedstawiciele kolei, zmiana cen uzależniona jest od stale rosnących kosztów uruchamiania pociągów. Dzięki nowym ofertom promocyjnym podróże pociągami Przewozów Regionalnych nadal mają jednak pozostać tanim sposobem przemieszczania się na krótszych i dłuższych odległościach.

Od nowego roku z oferty pociągów REGIO „Połączenie w dobrej cenie” będą mogli korzystać również podróżujący pociągami IR i RE. Pojawią się także zupełnie nowe oferty promocyjne. Jedną z nich jest „Tani bilet”, który umożliwi tańsze podróżowanie na bardzo wielu trasach dalekobieżnych i lokalnych pociągami: REGIO, interREGIO i REGIOekspres, pomiędzy dowolnymi stacjami na danym odcinku. Dzięki „Tanim biletom” mniej za przejazdy zapłacą również pasażerowie interREGIO Busów. Znacznie taniej za przejazdy będą płacili pasażerowie podróżujący między sąsiednimi stacjami. Bilet na tych najkrótszych trasach będzie kosztował znacznie mniej niż dotychczas: zaledwie 2 zł.

- Dzięki temu jazda pociągiem będzie nie tylko szybsza niż podróż środkami komunikacji miejskiej lub autobusami prywatnych przewoźników, ale też sporo tańsza – zachęcają przedstawiciele PR i podają przykładowe ceny: na trasie Łódź – Warszawa cena biletu Przewozów Regionalnych wyniesie 29,90 zł ( u innego przewoźnika 36 zł), Warszawa – Kraków 53,90 zł (u innego przewoźnika 63 zł z miejscówką), Warszawa – Poznań / Katowice 53,90 zł, Poznań – Olsztyn 51,90 zł, Białystok – Warszawa 37,90 zł, a Katowice – Lublin 56,90 zł, Jelenia Góra – Sędzisław – 8,20 zł (obecnie 8 zł), Rzeszów – Tarnów – 12,50 zł (obecnie 12,40 zł).
Analogiczny cennik (z wyłączeniem promocji) wprowadzą również Koleje Dolnośląskie. Bilety okresowe zakupione przed 1 stycznia 2013 r. będą obowiązywały do końca okresu ich ważności.

W ślad za zmianą cen biletów na pociągi REGIO, interREGIO i REGIOekspres mają pójść zmiany jakości usług.
- Od kilku lat, chcąc nadążać za rosnącymi oczekiwaniami klientów, Przewozy Regionalne inwestują w rozwój nowoczesnych kanałów sprzedaży biletów i systemów informacji pasażerskiej. Zmienia się również komfort podróży. 9 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, na trasy dalekobieżne wyjechały kolejne, charakteryzujące się wyciszonym, klimatyzowanym wnętrzem i możliwością korzystania z bezpłatnego Internetu w systemie Wi-Fi komfortowe wagony REGIOekspres. Zdecydowaną większość połączeń regionalnych obsługują nowoczesne autobusy szynowe. Jest to najbardziej efektywny środek transportu na trasach lokalnych – zarówno pod względem wygody dla pasażerów, jak i oszczędności paliwa oraz emisji spalin. Przewozy Regionalne konsekwentnie modyfikują też rozkład jazdy, uwzględniając opinie pasażerów po to, by móc zaoferować im jak najlepszą ofertę. Śledząc działania innych przewoźników, Przewozy Regionalne stale pracują nad uzupełnieniem oferty przewozowej i wypełniają nisze rynkowe, uruchamiając pociągi w takich relacjach i terminach, w jakich nie kursują pociągi innych operatorów – zapewniają przedstawiciele Przewozów Regionalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
916
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group