Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 2614
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Nowa tablica informacyjna na Zbójeckich Skałach

Czwartek, 25 listopada 2021, 8:19
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Nowa tablica informacyjna na Zbójeckich Skałach
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny "Pod Szrenicą"
Tablica z informacjami o historii tego miejsca została zamontowana pod Zbójeckimi Skałami w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Zbójeckie Skały to grupa skalna w Górach Izerskich nad Szklarską Porębą Dolną. Przed wojną ten rejon miasta był bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. U podnóża Zbójeckich Skał funkcjonowała gospoda, przekształcona później w schronisko Moltkefelsbaude. Atrakcją okolicy była też niewielka wieża widokowa.

W okresie powojennym miejsce to stało się nieco zapomniane, lecz po wybudowaniu tam platformy widokowej ponownie przeżywa renesans. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Szklarskiej Poręby wystąpiło z pomysłem umieszczenia w pobliżu Zbójeckich Skał tablicy przypominającej ciekawą historie tego miejsca. Została ona zamontowana we wnęce starego pomnika feldmarszałka, który został zniszczony po II wojnie światowej.

Z pomysłem montażu tablicy występowałem już przy okazji wytyczania Szlaku Walońskiego w 2010 roku ale propozycja pozostała bez odzewu - mówi Robert Kotecki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Szklarskiej Poręby i jednocześnie radny Rady Miejskiej. - Ówczesne władze miasta traktowały nas bardziej jak konkurencję, a nie potencjalnych partnerów, więc nic z tego nie wyszło. Cieszę się, że teraz, dzięki wsparciu burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa udało uzyskać wszystkie niezbędne zgody i tablica jest już na miejscu. Dziękuję przy tej okazji przedstawicielom Nadleśnictwa Szklarska Poręba za okazaną pomoc i życzliwość, kierownikowi i pracownikom MZGK za fachowy montaż oraz Referatowi Promocji za pomoc w sprawach proceduralnych.

Twoja reakcja na artykuł?

21
66%
Cieszy
7
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group