Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 7685
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa szefowa prokuratury okręgowej! Na sześć lat

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 16:17
Aktualizacja: Wtorek, 11 stycznia 2011, 8:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowa szefowa prokuratury okręgowej! Na sześć lat
Fot. Prokuratura Generalna
Dziś prokurator generalny Andrzej Seremet wręczył w Warszawie akty nominacji siedmiu prokuratorom mianowanym na stanowiska szefów (lub ich zastępców) prokuratur okręgowych. Wśród awansowanych jest Ewa Węglarowicz–Makowska z Jeleniej Góry.

O spodziewanej nominacji E. Węglarowicz-Makowskiej pisaliśmy w miniony czwartek. Informacje potwierdziły się i po uzyskaniu pozytywnej opinii w zgromadzeniu Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, Andrzej Seremet, prokurator generalny, powołał dotychczasową zastępczynię szefa prokuratury okręgu jeleniogórskiego na stanowisko prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze. Nowością nominacji jest fakt, że nowo mianowani prokuratorzy będą sprawować swoje funkcje kadencyjnie, czyli przez sześć lat (cztery lata to czas kadencji dla prokuratorów rejonowych i ich zastępców - przepraszamy za wprowadzenie w błąd - RED.).

Ewa Węglarowicz-Makowska była rzeczniczką prokuratury okręgowej, sprawowała też funkcję naczelnika wydziału śledztw. Ostatnio była zastępczynią prokurator okręgowej Teresy Łozińskiej-Fotygi. Dotychczasowa szefowa okręgu jeleniogórskiego wróci do Legnicy, skąd pochodzi i gdzie jest prokuratorką miejscowej prokuratury okręgowej.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group