Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7799
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa sygnalizacja: wrócą strzałki w prawo

Czwartek, 10 stycznia 2008, 15:07
Aktualizacja: Piątek, 11 stycznia 2008, 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowa sygnalizacja: wrócą strzałki w prawo
Fot. TEJO
Po kilku tygodniach używania nowoczesnej sygnalizacji świetlnej zostaną wprowadzone jej korekty. Dobra wiadomość dla kierowców. Na nowo będą obowiązywały zielone strzałki, które umożliwią warunkowy skręt w prawo.

Okazało się, że ich brak powoduje niepotrzebny tłok na skrzyżowaniach, na których od początku grudnia funkcjonuje sygnalizacja z wideodetekcją ruchu samochodowego.

– Wytypowaliśmy cztery skrzyżowania, gdzie to oznakowanie powróci. Prace zlecimy wykonawcy montażu świateł w ramach gwarancji. Trzeba także poprawić program sterujący sygnalizacją – powiedział nam Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Strzałki będą najpewniej obowiązywały tylko do końca roku. Później – z powodu ujednolicenia polskich przepisów z unijnymi – zostaną zlikwidowane.

Nowoczesne światła, które kosztowały ponad milion trzysta tysięcy złotych, wzbudzają kontrowersje wielu jeleniogórzan, którzy jeszcze nie przyzwyczaili się do zmian. Piesi wciąż bardzo często zapominają o wciśnięciu guziczka, który włączy im zielone światło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1272
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group