Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5759
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa struktura ciepłowni: połowa załogi na bruk

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:21
Aktualizacja: Środa, 26 stycznia 2011, 8:07
Autor: Angela
Fot. TEJO
Do końca czerwca 2011 roku nowy właściciel byłego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, aktualnie ECO Jelenia Góra, chce wprowadzić zmiany strukturalne w firmie. Plany, wraz ze zwolnieniem 50 procent pracowników ze 180 osobowej załogi, przedstawiono w minionym tygodniu. – Redukcja etatów przyniesie kłopoty nie tylko zwolnionym, ale i klientom – alarmują pracownicy.

O sprawie poinformowali nas pracownicy dawnego PEC-u, dzisiaj ECO Jelenia Góra. Ich zdaniem zwolnienie ponad 50 procent pracowników odbije się przede wszystkim na użytkownikach ciepła.
– To, co się teraz dzieje w tej firmie, przechodzi ludzkie pojęcie. Umowy o pracę zostaną wypowiedziane ponad 50 procentom obecnej załogi. To będzie miało ogromny wpływ na funkcjonowanie zakładu na terenie miasta. Skutki tak drastycznej redukcji będą widoczne w kolejnym sezonie grzewczym tj. od września, gdy przygotowania do rozpoczęcia sezonu będą niemożliwe do zrealizowania. Problem jest naprawdę bardzo poważny – piszą do nas pracownicy, którzy chcą pozostać anonimowi.

Firma ma bowiem w planach zatrudniać tylko kilku z kilkudziesięciu pracowników w dziale remontowym. Będą się oni zajmować bieżącym utrzymaniem sieci i węzłów. Do większych awarii ECO Jelenia Góra planuje wzywać pracowników ze spółki kapitałowej ECO Serwis lub wynajmować wyspecjalizowane firmy zewnętrzne. Na pytanie, czy nie wpłynie to na funkcjonowanie spółki i czas usuwania awarii, zarząd spółki odpowiada, że nie.

– Restrukturyzacja zatrudnienia z pewnością nie wpłynie na pogorszenie naszych usług, lecz wręcz przeciwnie - na ich poprawę. Zmiany w spółce są jedynie wynikiem racjonalizacji, polegającej na dostosowaniu ilości etatów do potrzeb obsługi tej wielkości systemu ciepłowniczego. Odpowiadając natomiast na pytanie czy zmiany nie wpłyną w szczególności na reakcję firmy na awarie i dostawy ciepła do mieszkańców, należy podkreślić, że w ramach ECO Jelenia Góra funkcjonuje pogotowie ciepłownicze, które na bieżąco reaguje na awarie na sieci i przerwy w dostawach ciepła. W przypadku awarii przekraczającej możliwości naszej spółki, będziemy korzystać ze wsparcia firmy ECO Serwis, funkcjonującej w ramach grupy kapitałowej ECO – pisze rzecznik prasowy Eco Jelenia Góra.

Jednocześnie spółka tłumaczy, że redukcja etatów o ponad połowę obsady firmy wynika z dwóch kwestii. Po pierwsze chodzi o dotychczasowy przerost zatrudnienia nad ilością zadań, po drugie o likwidację ciepłowni na Zabobrzu, która ma być całkowicie wyłączona z użytkowania z końcem roku, w związku z czym do jej obsługi nie będą już potrzebni ludzie.

Spółka podkreśla, że zmiany strukturalne firmy przedstawione pracownikom, nie zostały jeszcze zatwierdzone przez zarząd, co ma nastąpić do końca stycznia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~ONa 25-01-2011 8:54
Do pracy prawdopodbnie potrzeba tylko 50% załogi, a pracuje więcej co powoduje duże koszty. Tak samo było/jest w uzdrowisku Świeradów Zdrój. Ludzi w uzdrowisku 200 pokoi 350 pracujacych. Ale cóż każdy martwi się o swój stołek, a firmy będą upadać.
~! 25-01-2011 8:58
jelenia i bezrobocie to już istny rak! a władza nie robi z tym nic, zero perspektyw dla mldoych, ZERO!
~Gość 25-01-2011 9:00
no i jak samopoczucie p.Zawiły jak zaś bezrobocie mu wzrośnie PO poprzedniku i jego decyzjach ,zamiast balować i wymyślać dziwne tramwajowe wizje ,to niech p.Zawiła weżmie się za weryfikacje działań swego poprzednika i pracy urzędasów którzy są za ten stan rzeczy odpowiedzialni ,albo niech nic nie robi tylko tramwajami się zajmuje i opłatkami łamie z każdym .
~xyz 25-01-2011 9:06
A dlaczego na bruk? Jeżeli są tak dobrymi fachurami to znajdą pracę .Ba ,są firmy które czekają żeby ICH zatrudnić. Zobaczymy jak firma opolska da sobie radę ze skostniałym systemem "PECu"i będą efekty ,to następny krok ,wystawić Ratusz na przetarg .Może z zewnątrz lepiej będą zarządzać miastem .I w kolejce czeka szpital.
~Mamy 25-01-2011 9:21
A czy dzięki tym poczynaniom obniożona zostanie cena za ogrzewanie? Śmiem wątpić. A rozgrzebana od dłuższego czasu ziemia przy budynku Elsnera 8 i uciekające ciepło nikogo nie interesuje? Zresztą tam zawsze jest super rozmarznięty trawnik.
~milkiway 25-01-2011 9:31
Jakoś w tekscie o ECO nikt nie wspomniał o kotłowni szczytowej olejowej która miała powstać w miejsce likwidowanej ciepłowni zabobrze!!!!!!Ano nie bedzie bo ECO stwierdziło że to za droga inwestycja, gdzie te prezesy, projektańci, inżeniery którzy wymyslili to badziewie, ano nima, dostali odprawy 3miesieczne i maja to w d.... co dalej bedzie z ogrzewaniem a kasa unijna poszła w sławetną nitkę i co dalej, gdzie ci wizionerzy, kasa firmy jest pusta, banki kredytów nie chcą dawać, a ECO miasto nie ma takiej mocy aby samodzielnie ogrzać całą jalenią, witamy w BURACZANEJ POLSCE gdzie decyzje podejmuja zza biurka, a ludzie muszą cierpieć oj będzie dym ale to dopiero w przyszłym sezonie, mamy czas a może sie klimat ociepli.........?
~uaz 25-01-2011 9:33
Gratuluję decyzji centrali ECO... krytykantom załogi polecam znalezienie pracy ludziom w wieku swoich rodziców. 90% zwolnionych jest grubo po 50.
~g.niedzielny 25-01-2011 9:34
jeśli restrukturyzacja firmy wpłynie na obniżenie ceny ciepła, to co w tym złego? Trzymać miejsca pracy tylko dla tego, że takie oczekiwania mają pracownicy tej firmy? Rozstanie z pracodawcą też nie będzie takie bolesne dla nich, bo w ramach zwolnień grupowych, a o takich pewnie jest mowa, zwalniani dostaną odprawy pieniężne...
~ra 25-01-2011 9:36
No są firmy i czekają weżmy np. taką firme na ,,k......a,, oni bardzo zatrudniają nawet 3.70 za godz. płacą a co tacy rozrzutni są.
~tomekkk 25-01-2011 9:39
Znowu "chwytny" tytuł? Co za bruk? Przypomnijmy sobie, że czasy komunizmu minęły i firmy zatrudniają (powinny zatrudniać) aby mieć z tego korzyści, a nie w geście solidarności z lokalnym społeczeństwem "Chodźcie, dam wam pracę". Jeśli po takich redukcjach firma będzie mogła sprawnie funkcjonować, to będzie to dowód ogromy przerost zatrudnienia. Jeśli zostaną wygenerowane oszczędności, to też nie po to aby obniżyć cenę dla konsumentów (chociaż taki zabieg też teoretycznie też jest możliwy), ale po to aby zwiększyć rentowność prowadzonej działalności. Bawi mnie też dobroduszność anonimowych pracowników, którzy "w trosce o ciepło społeczeństwa" poruszają temat w mediach i nagłaśniają utratę swojego miejsca pracy.
~g.niedzielny 25-01-2011 9:43
~ra a co to za firma, która płaci poniżej płacy minimalnej hmm? napisz proszę.
~jeleniogórza 25-01-2011 9:55
Niektórzy mają chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem. Owszem firma zwalnia załogę, ale zapowiada, że będzie współpracowała z firmami zewnętrznymi. Więc skoro takie wielkie fachury z pracowników to niech założą sobie firmę i współpracują z ECO, dodatkowo mogą przecież wykonywać inne zlecenia i w ten sposób staną się pracodawcą i też w przyszłości będą mogli zwalniać. Przypominam, że założenie działalności praktycznie nic nie kosztuje i załatwia się w UM przy ul. Sudeckiej.
~robb* 25-01-2011 10:21
Do jeleniogórza: sam skorzystaj z własnych rad, załóż firme w oczekiwaniu, że ECO skorzysta z Twoich usług. Nie tylko tam już dawno jest wszystko ustalone, kto komu ma myć rączkę. Xyz: podaj może parę takich firm, które czekają na nowych pracowników? Rzucacie tylko w kółko pustymi sloganami, nic nie mającymi się do rzeczywistości.
~ja111 25-01-2011 10:21
Ludzie ! Ciepło nie bedzie tańsze. ECO zwolni ludzi, wiec bedzie miało niższe koszty z tytułu ich utrzymania, ale żeby bilans wyszedł na zero, to w zamian za koszty wynagrodzen tworzy sztuczne koszty ( pracujący w pec-u wiedza o co chodzi ) a my te koszty poniesiemy . Wiec spójrzy realnie , skoro bedzie brak pracowników ,którzy znają jeleniogórską siec cieplowniczą , to kto usunie ewentualną awarie ? Otóz panowie z eco opole, a my im za to grubo zapłacimy . Jakaś żenada!! szkoda ludzi , bo po 50 roku zycia pracy nir znajdą!
~ja111 25-01-2011 10:30
Ludzie ! Ciepło nie bedzie tańsze. ECO zwolni ludzi, wiec bedzie miało niższe koszty z tytułu ich utrzymania, ale żeby bilans wyszedł na zero, to w zamian za koszty wynagrodzen tworzy sztuczne koszty ( pracujący w pec-u wiedza o co chodzi ) a my te koszty poniesiemy . Wiec spójrzy realnie , skoro bedzie brak pracowników ,którzy znają jeleniogórską siec cieplowniczą , to kto usunie ewentualną awarie ? Otóz panowie z eco opole, a my im za to grubo zapłacimy . Jakaś żenada!! szkoda ludzi , bo po 50 roku zycia pracy nir znajdą!
~ 25-01-2011 10:32
noi pan prezydent juz pokazuje ze pozwoli na samowolke prywaciazowi robic z ludzmi co chce zamiast postawic mu warunek albo zatrzymuje ludzi albo wypad z jeleniej gory z powrotem do opola
~ 25-01-2011 10:34
DOLNOŚLĄZAK. Mija 20 lat od ustrojowej transformacji, . Załodze gratuluję, że tak długo przetrwała, funkcjonując wg zasad utopijnej ekonomii. Współczuję z powodu utraty pracy. Reguły gospodarki rynkowej, zwane kapitalizmem są nieubłagane. Otwiera się pole do działania dla Franka "Związkowca" i parlamentarzystki, honorowej Jeleniogórzanki. Warto się medialnie uaktywnić /ważne w roku wyborczym/.
___x 25-01-2011 10:35
no to teraz w tamtej firmie każdy będzie musiał zapieprzać za 2-ch bo to teraz bardzo popularne żeby obciążać 1 pracownika obowiązkami kilku osób, a ceny i tak nie spadną
~wie39 25-01-2011 10:47
pracowników szkoda....nierobów z biur-nie
~jeleniogorza 25-01-2011 10:50
Do robb mam własną firmę i założyłem dlatego, że nie chciałem narzekać na kogoś. Sam robię na siebie i nie mogę mieć do nikogo pretensji. Poza tym nie każe czekać, aż ECO skorzysta z usług tylko trzeba do nich wyjść z ofertą i nie tylko do nich.
~świadek 25-01-2011 10:58
Jak się czyta zamieszczone tutaj komentarze, to zaznacza się widoczny podział na trzy grupy. Jedna to malkontenci, którzy zawsze i wszystko postrzegają negatywnie. Druga to osoby albo zatrudnione w ECO albo ktoś rodziny, którzy mają prawo do obawy. I trzecia to ci którzy widzą pozytywne zmiany. No cóż, sam jestem przekonany, że w takich firmach, gdzie udziałowcem albo wyłącznym właścicielem jest miasto, czyli dawny PEC, Wodnik, Energetyka, ZGLe, czy w końcu etaty w Urzędzie Miejskim - zawsze dochodzi do przerostu zatrudnienia z wielu przyczyn. Jedną z nich jest na pewno nepotyzm, inną kolesiostwo i dobrosąsiedzkie układy. Jeszcze inną tzw. logika litości czyli, jest to jedyny żywiciel rodziny, ma chore dziecko, albo ma dużo dzieci, żona mu zmarła (lub odwrotnie). W ten sposób tworzy się w tych zakładach grupę pracowników, którym płaci się za to, że przychodzą do pracy, a nie za pracę. Dlatego uważam, że postępowanie nowego zarządu jest jak najbardziej uzasadnione.
~prowokator 25-01-2011 11:00
etatów w eco do końca marca tego roku ma zostac 89,5 osoby, z czego tylko 40 osób na produkcji.a ci którzy zostaną to i tak bez podwyżek kolejny rok przepracóją wtajemniczeni wiedzą ze kotły które pracója w tej ciepłowni sa z lat 50 stare nonstop remontowane podobno miałowe a i tak opalane drzewem bo paliwo jest albo niepalne albo mokre ze mozna wode z niego wyciskac. i naprawde nietrzeba być fachowcem, gdy działalność gospodarczą prowadzą za ciebie ludzie którzy wyprówaja z siebie flaki zeby jakos to wszystko sie kreciło ,fachowcami sa ludzie którzy mimo wszystko ze łamią przepisy bhp pracują przy tych urządzeniach z narażeniem życia opalaja kotły miałowe drzewem żeby przedsiębiorstwo które ogrzewa 80% jeleniej góry niestaneło bo opał do bani i łapanie w bramie pracowników bo niema komu robić bo jest zamało osób do wsypania węgla czy wagonów nie ma komu rozładować,ludzie którzy pojedynczo pracują przy urządzeniach cisnieniowych sa odrywani do nawęglania,odrzurzlania,czyszczenia
~ja111 25-01-2011 11:05
do świadek Widac ze nie wie pan/ pani o czym pisze i co pisze, jak mozna pisać, ze obecny zarząd robi dobrze??? chyba nie zna pan/pani realiów tam panujących, skoro z kilkudziesieciu pracowników fizycznych robi sie kilku to ja życzę awarii ciepła, zobaczymy kto ją naprawi ? radze zaopatrzyc sie w farelki .
~świadek 25-01-2011 11:30
do - | ~ja111 | - dokładnie wiem co piszę i dlaczego piszę. Jak można pisać, że obecny zarząd robi dobrze ? - Ano, na tej zasadzie, że przyjrzałem się pracy w wymienionych przeze mnie zakładach. Może zapomniałem dopisać tutaj Gazowni Zgorzeleckiej. A teraz zapewne nasunie się pytanie, czy ja kiedykolwiek pracowałem fizycznie ? - Otóż, tak - pracowałem fizycznie, a na koniec pracy wylewałem z gumowców pot - litrami ! - wiem co to jest fizyczna praca ! Wiem również co to jest brak odpowiedniej organizacji pracy ! Wiem też o tym, że za ten brak odpowiedniej organizacji odpowiedzialni są ludzie którzy trafili na kierownicze stanowiska na podstawie kolesiostwa czy nepotyzmu - dlatego tak jest a nie inaczej i nie żądaj ode mnie człowieku abym negował to co uważam za słuszne, tylko dlatego, że facet który bierze pieniądze za to że przychodzi do roboty, a nic nie robi, a nikt go do tej pory nie zwolnił, bo ma kilka lub kilkanaście dzieci !
~tajemnica 25-01-2011 12:14
Tutaj nie chodzi, o upadanie spółek z przerostu zatrudnienia. Usługi ,które wykonywali pracownicy z PEC będa wykonywane przez Opolską firmę ECO i będą kosztowały 4-5 krotnie więcej,a taryfa ciepła pozostanie ta sama, a zawyżone usługii Opola będzie pokrywać redukcja polowy załogi,.Zyski tym sposobem będą wypływać do firrmy Opolskiej, a ponad 100 zasili szereg ludzi bez pracy, gdzie sytuacja w Jeleniej Gorze jezeli chodzi o zatrudnienie jest kiepska.Redukcja zatrudnienie nie obniży taryfy ciepła poprzez zawyżone usługi.
~ja111 25-01-2011 12:27
do swiadek. Malo czlowieku wiesz, oj bardzo mało. Zwolnią ludzi a koszty nabiją i tak, nabiją sztucznie,. aby nie zmniejszac cen ciepla. A nie mów mi ze widzisz sens wywożenia dokumentów 200 km i placenia grubą kase , zamiast robic to w jeleniej . Współczucia dla Twoich wizji .
~Greg 25-01-2011 12:34
Wystarczy przypomnieć, kto sprzedał naszą Jeleniogórską ciepłownię...
~ja111 25-01-2011 12:51
do swiadek. Malo czlowieku wiesz, oj bardzo mało. Zwolnią ludzi a koszty nabiją i tak, nabiją sztucznie,. aby nie zmniejszac cen ciepla. A nie mów mi ze widzisz sens wywożenia dokumentów 200 km i placenia grubą kase , zamiast robic to w jeleniej . Współczucia dla Twoich wizji .
~ech 25-01-2011 12:52
ludzi po 50-tce na bruk...to nieludzkie,bo pracy juz nie znajdą,oszczednosci,...tylko dla Eco,bo nie wierzę,ze obnizą ceny ciepla,nie wierzę!ano ,bo to Polska własnie!
~świadek 25-01-2011 13:41
do - | ~ja111 | - gdybyś ty człowieku widział i wiedział tyle co ja, to miałbyś najprawdopodobniej to samo zdanie. Gdybyś znał ekonomię i jeszcze trochę innych nauk .... Niestety, tak jak większość ludzi, stoisz na stanowisku, że poprzedni system to be ! ale powinien pozostać po nim system zatrudnienia...... i 21 postulatów ! - Chcesz się doszukać potwierdzenia moich słów ? Nie sądzę aby udało ci się dostać gdzieś do jakiegoś zakładu aby pooglądać jak się tam pracuje. Ale jeżeli gdzieś wydarzy się jakakolwiek awaria, obojętnie czy to na linii ciepłowniczej, gazowniczej, energetycznej czy wodociągowej, to stań sobie w pobliżu i poobserwuj. Możesz sobie też wyobrazić, że to ty ponosisz koszty tej naprawy - wyjdzie ci na to, że awarię którą można usunąć w 2 - 3 godz. przy zatrudnieniu góra 3- 5 fachowców, tutaj naprawia się cały dzień, zatrudniając 10 -15 ludzi. Jeżeli teraz przeliczysz, że ci ludzie mają płacone za roboczogodzinę ok. 12 - 15 zł a nie za naprawę, to szeroko oczy otworzys
~świadek 25-01-2011 13:47
CD. - oczy otworzysz ze zdziwienia. Tylko do takiej a...lizy trzeba mieć sporo wiedzy, a ty wykazujesz się jej całkowitym brakiem twierdząc, że dokumenty trzeba wozić 200 km. - Jednak jak zwykle, najwięcej wiedzą ci co nigdy nic nie robili, najmądrzejsi są ci co edukację na zawodówce skończyli, największymi fachowcami i znawcami tematu są ci, co nigdy w życiu niczego nie rozbili.
~arbuz 25-01-2011 14:30
Ludzie czego wy sie boicie? Wojny można się bać czy egzekucji a nie tego że pracodawca nas już nie chce.
~Bezrobotny 2 25-01-2011 15:02
Sprzedaż Pecu,była największą głupotą poprzedniej ekipy.Kotłownia na zabobrzu pójdzie do rozbiórki a plac zostanie wystawiony na sprzedaż.Plac ten za każde pieniądze kupi Tesco. gdyż w obecnym kształcie się dusi.Tak oto ekonomista od wszelkiej maści strategii wystawił mieszkańców do wiatru.
~jelel 25-01-2011 15:20
ciepłe posadki polecą, ale jakoś nikt nie przejmował sie pracownikami PGR-ów którzy polecieli pierwsi z pracy i to bez jakichkolwiek odpraw, nikt sie nimi nie zainteresował .Pracownicy Pecu dobrze żyli jeszcze 20 lat na państwowym garnuszku i nie tajemnicą jest że nawet szeregowi pracownicy bardzo dobrze tam zarabiali.To samo jest z WODNIKIEM i innymi spółkami skarbu państwa w których jest takie marnotrawstwo że głowa boli.
rymcycymcy 25-01-2011 15:26
Przykra sprawa, ale czasy się zminiają. Wszystkie pokomunistyczne relikty powoli pozbywają się takich ogonów jak ekipy remontowe, ochrona, socjal, KO ...a nawet sprzątanie i stołówki :) Ktoś zwalnianych ludzi przejmuje, bo te wszystkie usługi muszą być świadczone, ale ...tutaj zła wiadomość ...zatrudnienie jest redukowane do poziomu niezbędnego, a od zatrudnianych zaczyna się cokolwiek wymagać :)
~jelel 25-01-2011 15:35
ciepłe posadki polecą, ale jakoś nikt nie przejmował sie pracownikami PGR-ów którzy polecieli pierwsi z pracy i to bez jakichkolwiek odpraw, nikt sie nimi nie zainteresował .Pracownicy Pecu dobrze żyli jeszcze 20 lat na państwowym garnuszku i nie tajemnicą jest że nawet szeregowi pracownicy bardzo dobrze tam zarabiali.To samo jest z WODNIKIEM i innymi spółkami skarbu państwa w których jest takie marnotrawstwo że głowa boli.
~uaz 25-01-2011 15:48
szkoda, że najgłośniej krzyczą ludzie, którzy o PECu widzą tylko tyle, że mają ciepłe kaloryfery... żal mi was.
~NNN 25-01-2011 16:06
A co na to nasz RADA MIASTA ????Może w końcu zainteresują się nowymi inwestorami i stworzeniem nowych miejsc pracy dla Jeleniej bo niedługo zrobi się to duża wieś i RATUSZ nie będzie nam potrzebny !!!!!!
~-jelonek 25-01-2011 16:11
Dajcie tam do kompletu pana Gniewowskiego to dopiero będzie restrukturyzacja!!!!!!!!
~ZABOBRZANIN 25-01-2011 16:19
A czego się spodziewaliście... Jeszcze pozwólcie na zmonopolizowanie i wycofanie ogrzewaczy wody gazowych z mieszkań ! Za jakiś czas będziecie w czajnikach na prąd grzac wodę do kąpieli... Ale to dopiero PO PIERWSZYCH RACHUNKACH, spoko...!
~miejscowy 25-01-2011 16:41
Czyli należy domniemywać że i koszt dostarczonego ciepła spadnie o 50% a nie wzrosną pensje o 1500% nowych już zrośniętych z korytem ssaków zwanych jemiołą ludzką.
~:-) 25-01-2011 17:09
w dupie to mam :D rzecz normalna ze jelenia to miasto bezrobodnych, niedlugo beda musieli PUP powiekszyc bo gdzie te 80 tys ludz sie tam pomiesci :D hyhy....
~ 25-01-2011 17:43
A mi żal wszystkich ,którzy mają jakies żale,mi też jest cięzko i nie jęcze jak Wy!!!
~ 25-01-2011 19:15
to poczekaj na rachunki za ogrzewanie wtedy zapłaczesz
~zBIGs 25-01-2011 19:25
ECO ma wolne(albo kredyt) 20 mln zł. Można iść z nimi na giełdę, kupić obligacje, pójść do banku itp. a można kupić PEC przy założeniu, że zwrot inwestycji nastąpi po 4 latach(najbardziej optymalne rozwiązanie), a szybciej tym lepiej. I GDZIE TU MIEJSCE NA OBNIŻKĘ TARYFY? ODROTNIE!!! A PRZY MONOPOLU TO SAM MIÓD. Dlaczego nie umożliwiono miejscowym zabranie udziału w przetargu, byłoby może i mniej tanio, a napewno nie straszniej. Hi, hi hi hi.
~ZABOBRZANIN 25-01-2011 19:38
Będzie czkaweczka, już niedługo właśnie... Do rachuneczków pierwszych tak jak "dużo" wsadzili tak muszą wyjąć i to szybko ! Tutaj nie ma sentymentów to twardy biznes. Nie oszukujcie się że coś jest za darmo ! No i niby dla poprawy WASZEGO zdrowia i życia aktualne. Jak w ciemnogrodzie... Łykaja bajeczki ja kawki chleb że super i wygoda. Tak jak dostali w darze połączenie się zabobrza z miastem. Oczywiście to unia dołożyła. A może jakiemuś prywatnemu też by coś dołożyła każdy ma jakieś potrzeby. Tak jak pozrywała umowy podpisane jeszcze z PEC-em. Spotkania w sądzie sa już szykowane. Kupuje się - przejmuje firmę z dobrodziejstwem tkz. inwetarza. Oraz podpisane umowy aktywa i pasywa jak z przejęciem spadku. To banda jak struga podmioty gospodarcze na naszym terenie tak wszystkich nas wystruga niebawem... Przykre ale prawdziwe to poniżej pasa.
~zBIGs 25-01-2011 19:49
ECO ma wolne(albo kredyt) 20 mln zł. Można iść z nimi na giełdę, kupić obligacje, pójść do banku itp. a można kupić PEC przy założeniu, że zwrot inwestycji nastąpi po 4 latach(najbardziej optymalne rozwiązanie), a szybciej tym lepiej. I GDZIE TU MIEJSCE NA OBNIŻKĘ TARYFY? ODROTNIE!!! A PRZY MONOPOLU TO SAM MIÓD. Dlaczego nie umożliwiono miejscowym zabranie udziału w przetargu, byłoby może i mniej tanio, a napewno nie straszniej. Hi, hi hi hi.
~lolox 25-01-2011 19:51
Mniej pracowników to ogrzewanie będzie tańsze!
~do lolox 25-01-2011 19:59
To sam tak wymysliłeś czy w gimnazjum mówili na przerwie ? No rozgarniety jesteś to gdzie takiej ekonomi uczą ?! A TAXI jak jeździ na LPG to masz tańszy przejazd u takiego szofera i daje w darze tobie ?
~do lolox 25-01-2011 20:05
Nie zapomnij że niebardzo masz wybór gdzie iść, no ewentualnie możesz opuścić szyki monopolisty i kupić gdzieś indziej ciepło i wodę. Widziałeś gdzieś taką akcję harytatywną monopolisty ? Za twoje kupi serduszko na aukcji WOŚP i odkupi swoje grzechy...
~ 25-01-2011 20:21
HA HA HA! Miasto wpakowała kupę kasy w modernizację węzłów ciepłowniczych i całej magistrali. Odsprzedało udziały firmie prywatnej. Ów firma nawet nie powiadomiła Miasta o zmianie zarządu, bo po co skoro mają większość! Podatnicy teraz będą spłacać raty kredytu zaciągnięte na modernizację magistrali ciepłowniczej, a w dodatku dostaniemy podwyżkę za ogrzewanie. Od co taka Polska właśnie!!! A JA SIĘ PYTAM GDZIE BYLI RODZICE :)
~ 25-01-2011 21:07
Kuzyn - trzymaj się .
~ra 25-01-2011 22:30
No to ładnie was wykręcili. Dobrze,że mam własne wszystkopalne PECE.
~ość portalu 25-01-2011 22:34
Szkoda że PEC nie zatrudniał dotychczas wszystkich jeleniogórskich bezrobotnych. Poprawiłoby to wizerunek miasta na tle kraju. No i młodzi nie musieliby stąd uciekać.
~pecuś 25-01-2011 23:41
macie rację,mylicie się,wydaje się wam że wiecie co chodzi
~ja111 26-01-2011 7:11
do swiadek, Nie bede polemizowac z Tobą , bo to nie ma sensu, Ty chyba zyjesz w swoim świecie, nierealnym, i naprawde nie masz pojecia co sie dzialo w Pec-u co sie teraz dzieje , i nie masz wyobraźni zeby wyobrazic sobie co bedzie po redukcji etatów. .... Mam nadzieje ze nikt w Twoje komentarze nie wierzy .
~KRISS 27-01-2011 18:33
A gdzie były i są tzw. związki zawodowe? Szefostwo załatwiło sobie w umowie ochronkę swoich zarządów (czytaj - przydupasów) a jeden z szefów będzie mógł dalej dwa razy w roku jeździć na Saksy na szparagi do Niemiec w ramach urlopów bezpłatnych. Bo tylko o to walczył. Ale, chociaż macie PEC-owcy to, czegoście sami chcieli. Wielką ,,Tajemnicę Negocjacji" z września. Własnym członkom nie powiedzieli, jaki pasztet im szykują.
~ZABOBRZANIN 27-01-2011 20:20
Te wszystkie ZWIĄZKI ZAWODOWE to taki strup na D...e ! To chore spaczone już plemie i tak zakompleksione że nikt nie jest wstanie tego usunąć jak RAKA z organizmu !
~Opolanin 5-02-2011 14:35
Bez dramatyzowania. Pożyjemy zobaczymy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group