Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7696
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa struktura ciepłowni: połowa załogi na bruk

Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:21
Aktualizacja: Środa, 26 stycznia 2011, 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowa struktura ciepłowni: połowa załogi na bruk
Fot. TEJO
Do końca czerwca 2011 roku nowy właściciel byłego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, aktualnie ECO Jelenia Góra, chce wprowadzić zmiany strukturalne w firmie. Plany, wraz ze zwolnieniem 50 procent pracowników ze 180 osobowej załogi, przedstawiono w minionym tygodniu. – Redukcja etatów przyniesie kłopoty nie tylko zwolnionym, ale i klientom – alarmują pracownicy.

O sprawie poinformowali nas pracownicy dawnego PEC-u, dzisiaj ECO Jelenia Góra. Ich zdaniem zwolnienie ponad 50 procent pracowników odbije się przede wszystkim na użytkownikach ciepła.
– To, co się teraz dzieje w tej firmie, przechodzi ludzkie pojęcie. Umowy o pracę zostaną wypowiedziane ponad 50 procentom obecnej załogi. To będzie miało ogromny wpływ na funkcjonowanie zakładu na terenie miasta. Skutki tak drastycznej redukcji będą widoczne w kolejnym sezonie grzewczym tj. od września, gdy przygotowania do rozpoczęcia sezonu będą niemożliwe do zrealizowania. Problem jest naprawdę bardzo poważny – piszą do nas pracownicy, którzy chcą pozostać anonimowi.

Firma ma bowiem w planach zatrudniać tylko kilku z kilkudziesięciu pracowników w dziale remontowym. Będą się oni zajmować bieżącym utrzymaniem sieci i węzłów. Do większych awarii ECO Jelenia Góra planuje wzywać pracowników ze spółki kapitałowej ECO Serwis lub wynajmować wyspecjalizowane firmy zewnętrzne. Na pytanie, czy nie wpłynie to na funkcjonowanie spółki i czas usuwania awarii, zarząd spółki odpowiada, że nie.

– Restrukturyzacja zatrudnienia z pewnością nie wpłynie na pogorszenie naszych usług, lecz wręcz przeciwnie - na ich poprawę. Zmiany w spółce są jedynie wynikiem racjonalizacji, polegającej na dostosowaniu ilości etatów do potrzeb obsługi tej wielkości systemu ciepłowniczego. Odpowiadając natomiast na pytanie czy zmiany nie wpłyną w szczególności na reakcję firmy na awarie i dostawy ciepła do mieszkańców, należy podkreślić, że w ramach ECO Jelenia Góra funkcjonuje pogotowie ciepłownicze, które na bieżąco reaguje na awarie na sieci i przerwy w dostawach ciepła. W przypadku awarii przekraczającej możliwości naszej spółki, będziemy korzystać ze wsparcia firmy ECO Serwis, funkcjonującej w ramach grupy kapitałowej ECO – pisze rzecznik prasowy Eco Jelenia Góra.

Jednocześnie spółka tłumaczy, że redukcja etatów o ponad połowę obsady firmy wynika z dwóch kwestii. Po pierwsze chodzi o dotychczasowy przerost zatrudnienia nad ilością zadań, po drugie o likwidację ciepłowni na Zabobrzu, która ma być całkowicie wyłączona z użytkowania z końcem roku, w związku z czym do jej obsługi nie będą już potrzebni ludzie.

Spółka podkreśla, że zmiany strukturalne firmy przedstawione pracownikom, nie zostały jeszcze zatwierdzone przez zarząd, co ma nastąpić do końca stycznia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group